Ryszard Petru wzoruje się na sowieckich agentach? Nazwa „zjednoczonej opozycji” przypomina tą, którą obrali kiedyś komuniści

Ryszard Petru. Foto: PAP/Marcin Kmieciński

Na swoim profilu facebookowym, wybitny intelektualista, Ryszard Petru promuje zjednoczenia groteskowej opozycji w szeregach Frontu Demokratycznego. Jak zwykle u Rysia i ta inicjatywa zainspiruje satyryków.

Nazwa „Front Demokratyczny” podobna jest do nazwy inicjatywy sowieckich kolaborantów „Bloku Demokratycznego”.

Pod koniec II wojny światowej rozpoczęła się faktyczna sowiecka okupacja ziem polskich, szalał terror komunistyczny a polscy patrioci byli mordowani przez sowietów z Rosji i ich polskojęzycznych kolaborantów z ziem polskich.

Wówczas komuniści sfałszowali wybory, występując pod szyldem „Bloku Demokratycznego”.

Zobacz też: To już Targowica. Petru wzywa zagraniczne instytucje na posiedzenie Sejmu

Blok Demokratyczny był koalicją wyborczą sowieckiej agentury na ziemiach polskich – Polskiej Partii Robotniczej – władze PPR składały się z działaczy sowieckiej agentury z czasów II RP – Komunistycznej Partii Polski, i kilku mniejszych sowieckich agentur występujących pod szyldami partii politycznych ( – przejętych przez komunistów PPS i SL z których wywalono patriotycznie nastawionych działaczy, masońskiej SD i Stronnictwa Pracy, skrajnie lewicowego PSL „Nowego Wyzwolenia”.

Podobieństwo „Frontu Demokratycznego” do „Bloku Demokratycznego” uprawniają nie tylko antypolska działalność groteskowej opozycji ale także i obecność na demonstracjach groteskowej opozycji licznych funkcjonariuszy i tajnych współpracowników komunistycznej bezpieki.

PrtScr Ryszard Petru facebook Front Demokratyczny

Jan Bodakowski

O opiniach Ryszarda Petru pisaliśmy w
Rysiu straszy PiSem. Teraz sędziowie pro PiS mają skazywać niewinnych za to, że podpadli komuś z PiS. Według logiki Rysia do tej pory sędziowie pro opozycja musieli skazywać niewinnych za to podpadli komuś z jego obozu dzisiejszej opozycji

2 KOMENTARZE

  • Nazwa „zjednoczonej opozycji” nie tylko przypomina tą, którą obrali kiedyś komuniści, ale jest to jej kalka.
   Przecież to robią dzieci i wnuczkowie tamtych ojców i dziadków z KPP, NKWD, UB.
   To są przedstawiciele narodu kukułczego, założonego w okupowanej Polsce przez ruskiego okupanta, aby wykopał naród polski ze swojego gniazda i zajął jego miejsce.
   Cała nadziej tylko w tym, że jak za pierwszym razem dla Polaków była to tragedia to tera będzie to farsa, czego życzę sobie i innym.
   Daj Boże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here