Para książęca ciepło przyjęta przez warszawiaków na Krakowskim Przedmieściu. Witały ją tłumy [VIDEO]

brytyjska para książęca /PAP:Chris Jackson

Para książęca Cambridge została ciepło przyjęta przez warszawiaków, którzy towarzyszyli jej podczas spaceru po Krakowskim Przedmieściu. Kate i William rozmawiali z dziećmi z polskich szkół i przedszkoli, pozdrawiali zgromadzonych.

William i Kate spotkali się z warszawiakami po spotkaniu z parą prezydencką Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą w Pałacu Prezydenckim. Punktualnie o 15.15 obie pary, witane okrzykami, opuściły pałac, by wyjść na spotkanie oczekującym tłumom.

Obie pary rozmawiały z oczekującymi na nie dziećmi; księżna i pierwsza dama otrzymały od nich bukiety kwiatów. Następnie Kate i William, pozdrawiając zgromadzonych, przeszli przed pomnik Adama Mickiewicza.

Czytaj też:Wielka Brytania ma dość! Podpalono meczet w Manchesterze! Wcześniej wrzucono do niego dwie świńskie głowy [VIDEO]

Tłumy utworzyły ciasny szpaler na drodze książęcej pary. Pozdrawiano ich brytyjskimi chorągiewkami, choć częściej w powietrzu uniesione były smartfony i tablety, którymi zgromadzeni próbowali utrwalić niecodzienne spotkanie na Krakowskim Przedmieściu.

Na spotkanie z parą książęcą przyszli m.in. turyści. Amit z Kanady zdecydował się spędzić z Williamem i Kate ostatni dzień swoich wakacji w Warszawie, w której studiował 25 lat temu.

„Nie zapominajcie, że to także nasza rodzina królewska” – mówił Amit. Jak podkreślał, nie miał do tej pory okazji spotkać się z parą książęcą i nie spodziewał się, że do pierwszego spotkania dojdzie właśnie w Warszawie. „Dobrze było zobaczyć, jak u was wszystko się zmieniło, naprawdę wszystko. 25 lat temu nie mieliście tu królewskiej rodziny” – żartował.

Tłumy oczekiwały na parę książęcą przed Pałacem Prezydenckim w aurze londyńskiej: częściej niż letnie słońce, towarzyszyły im opady deszczu.

Pani Anna z Bielska-Białej brała udział przed miesiącem w obchodach 91. urodzin królowej Elżbiety II w Londynie, więc londyńska aura nie była dla niej zaskoczeniem. „Postanowiłam przy okazji wizyty w Warszawie u córki kontynuować moją przygodę z królewską rodziną” – dodała.

Na spotkanie z parą książęcą przyszli także turyści ze Stanów Zjednoczonych. „Z powodu wizyty pary książęcej w Muzeum Powstania Warszawskiego opóźniona została nasza wycieczka po tym miejscu. Przyszliśmy więc na Krakowskie Przedmieście” – mówił Jon z Chicago. „Gdy będziemy w Londynie, powiemy, co o tym myślimy” – żartowała jego żona Shirley.

Kolejnymi punktami poniedziałkowego pobytu książęcej pary w Warszawie są wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego i spotkanie z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem odbędzie się przyjęcie w Łazienkach Królewskich, na którym książę William wygłosi przemówienie.

Przeczytaj też:

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here