Paweł Kukiz: „To, co robi PiS nie jest reformą sądów a głęboka zmianą kadrową”

Paweł Kukiz vs PiS fot Jan Bodakowski

Paweł Kukiz, krytykowany za sprzeciw wobec reform PiS w sądownictwie, odpowiedział swoim krytykom na Facebooku – „Zmianom w sądownictwie – TAK! Pogłębianiu upartyjnienia sądów- NIE!”

Zdaniem Pawła Kukiza „to, co robi PiS nie jest reformą a głęboka zmianą KADROWĄ. I z całą pewnością zmiany kadrowe są potrzebne. Ale nie takie, że „ich” sędziów PiS zastąpi swoimi. Sędziowie mają być z nadania Obywateli a nie jednej partii politycznej!

Prezydent powinien zawetować ustawę. Można się zgodzić na wybór sędziów KRS przez Sejm ale pod warunkiem, ze będzie ich wybierać większość kwalifikowana (2/3 lub 3/5 posłów).

Na marginesie- dzisiejsza totalna opozycja miała dwie kadencje na napisanie ustawy o referendum.Takiej, gdzie władza miałaby obowiązek wykonania jego wyniku. Nie zrobiono tego…

Więc teraz zostało im darcie japy na ulicy…Cóż ….Sorry -sami stworzyliście taki klimat pozostawiając „magdalekowe porządki w nienaruszonym stanie.

I nerwy wam puszczają tak, jak temu panu na załączonym obrazku… Straszne to wszystko…

P.S.
Chodzi mi o to, że NIE MA w Polsce ustawy o referendach obligatoryjnych dla władz! Np. We Włoszech istnieje instytucja referendum odwoławczego, w którym Naród może zawetować parlamentarną ustawę i ustawa traci moc.

W Polsce możesz jedynie „drzeć japę” bo Obywatele nie mają ŻADNEGO PRAWNEGO instrumentu nacisku na władzę podczas trwania kadencji. Wielokrotnie parę lat temu mówiłem Platformiarzom, żeby taka ustawa referendalna w Polsce powstała. I spokojnie mogli taką ustawę napisać.

Nie słuchali, nie napisali więc pozostało im jedynie darcie japy z częścią Obywateli nieświadomych, że są chórem dla cwaniaków.

Oczywiście PiS również z własnej woli nie wprowadzi ustawy o referendum bo wówczas nie miałby takiej władzy. Nie mógłby zawłaszczyć całego TK, KRS-ów itd. …

Bo Naród mógłby się LEGALNIE sprzeciwić i w referendum ODWOŁAĆ ich kontrowersyjną ustawę. PiS- owi jak każdej partii na rękę jest obecny ustrój, w którym Obywatele mają głos jedynie raz na 4 lata – przy wyborach.

I wybierają mniejsze zło. Kiedyś -mam nadzieję- ludzie to zrozumieją…”

Jan Bodakowski

O opiniach Pawła Kukiza pisaliśmy w
Paweł Kukiz zapowiada konfrontacje Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Zobacz o co stoczą pierwszy bój

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here