Skarbówka Morawieckiego gnębi najbiedniejszych Polaków. Telewizja wyremontowała im dom, muszą za to zapłacić urzędowi

fot. materiały prasowe / Mateusz Morawiecki (PAP)

Wielodzietne rodziny, niepełnosprawne dzieci mieszające w fatalnych warunkach to obraz, który widujemy w programach remontowych. Hit telewizyjny jest dla rodziny zbawieniem, ale tylko do pewnego czasu, jak się okazuje wyremontowany dom to przychód z którego należy zapłacić podatek.

Mimo, że minister Morawiecki jak i cały rząd Prawa i Sprawiedliwości niesie na ustach hasła walki z ubóstwem, to już podlegający im urzędnicy mają na ten temat zupełnie inne zdanie. Urząd Skarbowy nakazuje bowiem zapłacić obdarowanym rodzinom podatek, bo jak twierdzą, udostępniają swój wizerunek oraz dom telewizji prywatnej, która na tym zarabia.

Zobacz także: Nowy podatek od PiS. Morawiecki znów chce złupić przedsiębiorców. Od każdego co najmniej kilka tysięcy więcej

Sprawa jest nad wyraz bulwersująca, zważając na fakt, że remont mieszkania przeprowadzany jest na koszt prywatnej stacji telewizyjnej i ma na celu zmienić jakość życia obdarowanej rodziny. Bardzo często ekipa dzięki odnowieniu mieszkania daje mieszkającym tam ludziom „nowe życie”.

W tego typu programach udział biorą rodziny, które faktycznie potrzebują pomocy. Jak twierdzą producenci, już na samym początku castingu bardzo dokładnie sprawdza się faktyczny stan materialny i wyklucza ewentualnych „cwaniaków”.

Przypomnijmy, że nie tylko w Polsce, tego rodzaju programy przynoszą problemy podatkowe. W Stanach Zjednoczonych jedna z bohaterek programu „Dom nie do poznania” popadła w ogromne długi po tym jak jej dom został wyremontowany. Według tamtejszej skarbówki oraz banku, w którym zaciągnięty miała kredyt, wartość domu mocno wzrosła. Rata kredytu z 2 wzrosła do 7 tysięcy dolarów, przez co właścicielka nie była w stanie spłacić zobowiązań.

źródło: finanse.wp.pl / Wolność24.pl

9 KOMENTARZE

 1. Jak rata kredytu mogła wzrosnąć po remoncie. Wzrosnąć może podatek od nieruchomości i w USA pewnie to miało miejsce.

  • Kredyt był pewnie pod hipotekę, i dom był własnością banku, a nie tej kobiety, poprzez wyremontowanie domu wzrosła wartość budynku należącego do banku, więc bank mógł podnieść ratę kredytu, bo budynek okazał się droższy po remoncie tak. Kobieta nie była w stanie spłacać to bank teraz ma wyremontowany budynek i sprzeda drożej niż wcześniej.

   • Nie nie, wlascicielem nieruchomosci jest osoba ktora splaca hipoteke. Bank jest wlascicielem pozyczonych pieniedzy i dostaje za nie odsetki.

 2. Nie może kaczor ze swoją świtą na to patrzeć taki mądry to niech ujawni swoją teczkę TW-jest sfałszowana i niech publicznie odpowie dlaczego pierwsze dziecko nie dostaje 500+ a w kampanii było że miały dostać wszystkie dzieci nie tylko bogatych biznesmenów i patologii uczciwie pracujący nie .

  • Macierewicz nie ujawnił wszystkich agentów, bo nie mógł ujawnić swoich kolegów, ich nazwiska znajdują się w zbiorze zastrzeżonym.

  • hehe no pewnie Pan z PO 😀 jak patrze na komentarze zawsze mnie zastanawia czemu głównie Po sie awanturuje jestem w 100% pewny ze po do władzy nie wróci bo pomimo takich rzeczy PIS dał ludziom biedniejszym nadzieje na lepsze czasy, i pierwszy raz pójdę zagłosować na cokolwiek w typ wypadku na pis bo wcześniej dupy bym z domu nie ruszył żeby głosować bo mi beż róznicy było kto kradnie czy pis czy po 😉 ale teraz jak widzę jak Pis pomaga tym 500+ gdzie PO powiedział że pieniędzy sie nie znajdzie a jednak jest i wszystko super jak dla mnie tylko duze firmy dostały po dupach ale oni i tak zarabiają dobrze 😉 czemu tylko na pierwsze dziecko dla biednych bo to jest w 100% fair czemu jakiś seba który zarabia 10 000 zł miałby jeszcze dostać 500 na 1 dziecko ? kurna ludzie chore że w ogole macie sumienie żeby się o to upominać ;]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here