Wycisną nas jak cytryne. Wszyscy mówią o sądach, a PiS po cichu wprowadza kolejny podatek

Wicepremier Morawiecki /foto: PAP

Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza poprzestać na podwyższeniu cen benzyny. Rząd planuje już według Rafala Mundry kolejny podatek. Gdy oczy opinii publicznej zwrócone były w kierunku sprawy reformy sądów, w Sejmie pojawił się rządowy projekt ustawy o rynku mocy. 

Chodzi o tzw. opłatę mocową, która spowoduje wzrost naszych rachunków za prąd. Dochody z niej mają między innymi zapobiegać niedoborom mocy wytwórczych, a także dostosować rynek tak, by zachęcić inwestorów do budowy, utrzymywania oraz modernizacji elektrowni.

Czytaj też: Wielka Brytania ma dość! Podpalono meczet w Manchesterze! Wcześniej wrzucono do niego dwie świńskie głowy [VIDEO]

Reszta pieniędzy z opłaty będzie przeznaczana na wspomaganie elektrowni węglowych, które stopniowo zaczynają przegrywać z ich ekologicznymi odpowiednikami.

Według wstępnych wyliczeń będzie nas to kosztowało ok. 6-7 złotych z każdego rachunku za prąd.

Jak pisze w ustawie o rynku mocy:

Pobierając energię elektryczną w gospodarstwie domowym – jako stawkę miesięczną, zależną od rocznego zużycia energii rlrktrycznej,  płatną za punkt poboru.

Rafał Mundry Doktorant Instytutu Nauk Ekonomicznych UWr. komentuję to tak:

Tymczasem w Sejmie, po cichu, kolejna ustawa Wprowadzająca OPŁATĘ MOCOWĄ do rachunku za prąd 1 mld zł rocznie od gospodar domowych 6-7 zł/mc

Przepisy dotyczące opłaty mają wejść w życie już pierwszego stycznia 2018 roku. Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości grzmią, że będzie to kolejny zamach na portfele Polaków.

Przeczytaj też:Co za dzicz! Arabscy imigranci w Niemczech napastowali nieletnią dziewczynę i atakowali policję. Merkel co ty zrobiłaś?

Twitter/ Wprost/Wolność24

9 KOMENTARZE

  1. Kuzwa ale Wy głupi jesteście.
    PIS to partia która wreszcie robi porządek z układem a wy skamlacie i pierdolicie o parę groszy,Kraj rozgrabiony zadłużony przez mafie z wsi wreszcie ma szansę pozbyć się tego kurestwa to Wy szczujecie i przeszkadzacie ludzi buntujecie.Ale jak się posiada konto w deutschebanku i gazetki niemieckie wydaje to daje do myślenia kim Wy jesteście

    • Zasadniczo jak na razie więcej u Pis pozoranctwa niż rzeczywistej naprawy państwa. Jesli lubisz być dymany, to twoja rzecz, ale nie zmuszaj innych żeby podzielali twoje niecodzienne skłonności.

  2. Zyje od bardzo wielu lat w Niemczech. Wyjechalem z polski bo brzydze sie tym zlodziejskim, bandyckim, kryminalnym krajem, gdzie sady sa jak prostytutka. Dzisiaj 9 sierpnia 2017 pokazano live w wiadomosciach o 21:45 ZDF wywiad ze Zbigniewem Ziobro, w sprawie reformy tzw sadownictwa w Polsce. Wypowiedz Ziobry byla tak wymowna, rzeczowa, skonkretyzowana na celu rozbicia gnijacej kliki sadownictwa w postkomunistycznym wymiarze tzw sprawiedliwosci w Polsce.Nadal brzydze sie polska,,gdyz zbyt wiele zycia i srodkow tam stracilem , dzieki bandyckiemu wymiarowi”sprawiedliwosci”.Jednak po tym wywiadzie swoja stanowczoscia minister Ziobro zasial we mnie nadzieje , ze z rynsztoka w polskim sadownictwie powstanie wymiar sprawiedliwosci w Polsce. Po programie dostalem killka telefonow od moich mile zaskoczonyh niemieckich przyjaciol, ktorzy ogladali te wiadomosci. PUENTA:Niedowiary ze Polacy sa zdolni do czegos pozytywnego , chociaz tak pozno, i to niebywale zaskoczenie dla tych co mysla ze Polska to kraj patologi we wszytkich dziezinach. Zaczynam mysla pozytywnie o Polsce, pod warunkiem ze obecny rzad oczysci burdel zwany sadownictwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here