Książęca para z wizytą w Stutthof. A brytyjskie media: „To polski obóz koncentracyjny” [VIDEO]

PrtScr Twiitter polskie obozy koncentracyjne Time

Do kolejnego skandalu z tzw polskimi obozami koncentracyjnymi doszło przy okazji wizyty brytyjskiej para książęcej Wilhelma i Kate w niemieckim obozie koncentracyjnym Stutthof.

Dla niektórych zachodnich magazynów m.in „Time” i „Daily Mail” to była wizyta w polskim obozie koncentracyjnym.

Czytaj też: Książę Wilhelm: Polska jest dla Wielkiej Brytanii przykładem odwagi, zdecydowania i odporności

Książęca para zwiedziła w obozie m.in. barak mieszkalny, krematorium i komorę gazową. Brytyjscy goście spotkali się także z pięcioma byłymi więźniami obozu.

Czytaj też: William i Kate byli w obozie koncentracyjnym i w Gdańsku

Po wizycie w obozie para książęca napisała w księdze pamiątkowej: – Jesteśmy głęboko poruszeni wizytą w Stutthofie, które było miejscem tak strasznego bólu, cierpienia i śmierci. Ta druzgocząca wizyta przypomniała nam o przerażającym mordzie na sześciu milionach Żydów, zwiezionych z całej Europy, którzy zginęli w wywołującym zgrozę Holokauście. W zatrważający sposób przypomina to również o cenie wojny oraz o fakcie, że sama tylko Polska straciła miliony swoich obywateli, którzy padli ofiarą najbardziej brutalnej okupacji. Każdy z nas niesie wielkie brzemię odpowiedzialności, by zapewnić, że potrafimy wyciągnąć naukę oraz że groza tego, co się wydarzyło, nigdy nie zostanie zapomniana i nigdy nie powtórzy się”.

8 KOMENTARZE

  1. Jak zwykle manipulujecie. Daliście linka do jakiegoś nic nie znaczącego profilu na YT z 20 subskrypcjami i 50 wyświetleniami zalinkowanego filmu. Tymczasem na wszystkich poważnych profilach opisane jest to jak należy (cyt.: „…gdzie ponad 65.000 osób zginęło podczas niemieckiej okupacji Polski…”). Czy planujecie prowadzić w przyszłości jakiś poważny serwis informacyjny? Czy może jednak zadowala was poziom pikio/pudelek bis?

  2. Dlaczego nas słabiutki rząd nie wytacza procesów takim szmatławcom? Zapłaciliby raz i drugi 500 000 $, to by się nauczyli.

  3. Gorsze od „polskich obozów zagłady” jest ciągłe wbijanie do zakutych zachodnich łbów, że podczas II WŚ mordowano tylko i wyłącznie żydów, a wojnę rozpoczęła jakaś bliżej nieokreślona nacja „nazistów/hitlerowców”, która przyleciała z Marsa, albo po prostu była Polakami, bo to wszystko działo się na terenach gdzie jest obecnie Polska. Niedługo może dojść do takiego absurdu, że ogłosi się wszem i wobec światu, że to Polska rozpoczęła II WŚ i jest winna odszkodowania nie tylko żydom, ale także niemcom i obywatelom całego dawnego ruskiego sajuza. Wielkim błędem Polaków było pozostawienie niemieckich obozów zagłady w stanie nienaruszonym i zrobienie z nich muzeów. Trzeba było to zrównać z ziemią żeby żydzi i inne narody nie wykorzystywały ich w swoich gierkach przeciwko Polsce – m.in. żeby nie wzbudzano w Polakach poczucia wstydu, czy też winy za nie swoje zbrodnie. Para książęca swoją wizytą próbowała „zdobyć serca” Polaków, ale wpisami o „mordowaniu” żydów i „utracie” przez Polskę milionów obywateli (bez jasnego wskazania, że MORDOWANO MILIONY POLAKÓW) zasłużyła sobie na reakcję zupełnie odwrotną. Gardzę tymi pajacami ze szwabskiej dynastii Sachsen-Coburg-Gotha (zmienili nazwę na Windsor). Niestety większość ciemnogrodu zamieszkującego nasz kraj pewnie nie wyłapuje takich niuansów i gry słów, którą się stosuje do szkalowania naszego narodu i ojczyzny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here