PIS w szoku po najnowszym sondażu. Młodzi totalnie przeciw rządowi?

Przeciwnicy PiS fot Jan Bodakowski

Sondaż pracowni IBRIS przynosi zaskakujące i szokujące dla PIS wyniki. Okazuje się,
że partia ma tragicznie słabe notowania u młodych ludzi.

Dzieje się tak pomimo, że rząd ciągle podkreśla, iż młodzi są jego „oczkiem w głowie”. Jaki może być powód?

Czytaj też: Ustawa o Sądzie Najwyższym przegłosowana. Posłowie Nowoczesnej i PO wieszczą koniec demokracji [VIDEO]

Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie Onet tylko 5% młodych osób poniżej 30. roku życia popiera rząd. Za to aż 82% deklaruje się jako jego przeciwnicy!

Ponad połowa ankietowanych przez IBRIS Polaków – 53 procent – określa siebie jako przeciwników rządu Beaty Szydło. „Zdecydowanych” przeciwników jest prawie 36 proc. Zwolennikami rządu jest 38,2 proc. respondentów. Największe poparcie rząd notuje u osób powyżej 70 roku życia – 47 proc. zwolenników. Częściej popierają go mężczyźni niż kobiety.

Ale w grupie ankietowanych w wieku 18-29 lat sytuacja jest dla PiS dramatyczna. Zaledwie 5 proc. ankietowanych popierania działania rządu PiS! Przeciwnikami ekipy Szydło jest aż 82 proc. młodych ludzi.

IBRiS zadał ankietowanym również pytanie o to, który rząd – koalicji PO-PSL czy PiS – oceniają lepiej. Co ciekawe, zdania są podzielone: za rządem PO-PSL opowiedziało się 38 proc. pytanych, za PiS – 37. Jedna czwarta ankietowanych nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie.


Czytaj też: To się nazywa cudowne ocalenie! Ta dziewczynka nie miała prawa przeżyć. A jednak [WIDEO]

45 KOMENTARZE

 1. W jednym sondażu Pis rządzi wsród młodych, za chwilę w onetowym nie rządzi, zdecydujcie się w końcu panowie wajchowi.

 2. Sondaże nie są nigdy wiarygodne nawet w 20% niech te agencje co je przeprowadzają wyjdą na ulice miast i zapytają się 1000 ludzi może wówczas będzie jakiś miarodajny wynik tych sondaży. Wybory też rządzą się swoimi prawami do nich chodzi od 25% do 38% społeczeństwa i tak podejrzewam że gdyby wszyscy uprawnieni do głosowania czyli 76% Polaków poszło do wyborów to ta posrana totalna opozycja z pod nazwy Platforma Obywatelska i Nowoczesna nie osiągnęła by progu wyborczego może nie w przypadku PO ale PIS zdominował by Sejm na drugim miejscu byłby Klub Kukiz15 z 24% poparciem ale to jest założenie przy frekwencji 76% uprawnionych do głosowania

  • Wernyhora się znalazł i socjolog w jednym. W Polsce sprawdzają się sondaże telefoniczne, a nie twarzą w twarz, bo Polacy boją się wprost ujawniać swoje sympatie. Zwykle wskazują wtedy na dominującą siłę. Dlatego sondaże CBOS okazywały się najbardziej przestrzelone. Frekwencja gwałtownie nie poprawi się, bo spora część społeczeństwa nie ma świadomości politycznej. Niewiele o polityce wie i nie potrafi powiązać jej ze swoim życiem. Dlatego niska frekwencja to dobre zjawisko. I tak zbyt wielu matołów głosuje, o czym najlepiej świadczą reprezentanci, jakich wybrali. Od szaleńców pokroju Kaczego, Macierewicza, po miernoty w stylu Błaszczaka, Szyszki, Jurgiela, Kuchcińskiego, Treli itp. Opozycja wygra, jeśli tak jak piss odsunie stare twarze i wpuści dużo świeżego powietrza. Młodzi chcą Europy Zachodniej, anie zmurszałych sługusów plebanów.

   • Młodzi już raz zagłosowali na PO zrobili to drugi raz a co w zamian od tej partii otrzymali? A nic i trzeci raz już tego nie zrobili wybrali PIS i nie obrażaj ludzi nawet jak się z nimi nie zgadzasz dla mnie PO to partia zrzeszająca największe kanalie złodziei i bandytów i taka jest prawda

   • Czyżby młodzi chcieli islamu na ulicach, uczenia onanizmu dla ich dzieci w przedszkolach i na starość legalnej strzykawki z trucizną zamiast emerytury?

  • Mylisz się. Wychodząc i pytając spotykasz tylko wąska grupę, ktora dodatkowo odpowiadając na pytanie face2face moze sie krempowac i nie mowic szczerze.

  • +PiS to nie jest prawica, tylko lewica jak PO Nowoczesna i PSL - (Konserwatywny Libertarianin)+

   50%? Chyba w twoim chorym umyśle.

 3. Chcecie mieć sondaż wiarygodny – to sami go zróbcie i nie z myślą o publikacji tylko dla własnego rozeznania. Gdyby w wyborach tak bezczelnie nie oszukiwano małych prawicowych partii to one były by dobrym sondażem no ale w uczciwe wybory to ja nie wieżę, przy tak dzikich elytach…

 4. IBRISowi zawsze tak wychodzi, że PIS traci. Sondaż u niego zamawiają jak nie onet to tvn i odwrotnie. I w tym wypadku zleceniodawcą jest Onet, czyli właściciel Newsweeka i jednego lisa.

 5. Kto cytuje i wierzy w te zmanipulowane sondaże tam sobie szkodzi i głośno wszystkim się przedstawia jako idiota, który zapomniał jak podczas ostatnich wyborów prezydenckich te gadzinowe sondażownie dawały Komorowskiemu prawie 70% poparcia.

 6. Młodzież krytykuje PiS, ale nie dlatego, że popiera PO czy Nowoczesną, lecz dlatego, że skęciła jeszcze bardziej na prawo. Młodzież kocha narodowców i Korwina, a nie kodziarzy.

 7. Zauważam wyraźne wzmożenie ataku na Pis na tym portalu, czyżby dlatego ze Pis przeprowadza realne reformy ??? Daje mi to do myślenia.

  • Bolszewicki atak na wolności obywatelskie i kasę (stołki w spółkach państwowych i urzędach) to nie reformy. Wszystkie autorytety podważają „reformy” piss, ale ci nie potrafią słuchać. Różnicę w klasie było widać w starciu Rzeplińskiego z Astem, czy teraz w zestawieniu Gersdorf pisowskie kundelki. Nawet Amerykanie od Trumpa, którym pis liże zadki, ich krytykują, ale matoł zawsze wie lepiej.

  • Taki sam poziom komentarza, jak twoich reprezentantów w Sejmie. Poproście Putina o kawałek ziemi w Kałmucji, bo doskonale wpisujecie się w tamten klimat.

  • +PiS to nie jest prawica, tylko lewica jak PO Nowoczesna i PSL - (Konserwatywny Libertarianin)+

   Wypierdalaj PiSowski socjalistyczny lewaku

 8. Nie tylko młodzi są przeciw. Starsi też. Oczywiście nie oznacza to totalnego sprzeciwu, jak w przypadku tej tzw. opozycji, lecz sprzeciw wobec gospodarczego bolszewizmu i tworzenia państwa partyjno-biurokratycznego.

 9. ciekawe bo kogo bym się nie pytała to nikt nie głosował na PiS i są przeciwni ich rządom… co lepsze moim znajomi też się pytali w swoim kręgu kto na kogo głosował i… wychodzi na to, że nikt o.O to jakim cudem PiS wygrało? być może idzie tu o region, wiek wyborców itd…

 10. A to ciekawe bo tam.gdzie ja pytałem.to każdy głosował na PiS. Nikt natomiast nie myślał o poparciu PO.
  A co do sondaży tenże sam dla innych pokazuje inne liczby. To jest bardzo ciekawe.

 11. Mnie zawsze rozwala to jak rząd mówi że 70% obywateli jest niezadowolonych z pracy sądów. Gdzie były robione badania???Na ilu osobach 1000? Ilu z nich mialo w ogole stycznosc z sadem w swoim zyciu??? Jak pytanie zostane by bylo 25mln ludzi to ok, a tak to o kant d… mozna to rozstrzasnac. Żadne sondarze nie są miarodajne. BEZSENS i nie mająca celu dyskusja. PIS przegra z kretesem…chyba ze zalatwią sobie kadencje 20 letnią, traz juz w sumie mogą…

 12. Piss off i tyle. Tak obciachowego rzadu jeszcze nie bylo w historii swiata. Trump i jego suchary sa juz lepsze niz skostniale zagrywki oldbojow z Pisu.

 13. Obecny rzad jest najgorszym od lat kupili sobie wyborcow 500+ i robia z polska co chca kiedys ludzie przejrza na oczy czym jest PIS ale moze byc juz za pozno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here