WIDEO] Megahit Luca Bessona „Valerian i miasto tysiąca planet”, biali heteroseksualni bohaterowie w monogamicznym związku, w walce z spiskiem

Cara Delevignge stars in Luc Besson's VALERIAN AND THE CITY OF A THOUSAND PLANETS. Credit: Domitille Girard Copyright: © 2016 VALERIAN SAS Ð TF1 FILMS PRODUCTION.

Od 4 sierpnia na ekranach kin w całej Polsce zagości megahit Luc Besson „Valerian i miasto tysiąca planet”, którego bohaterami są biali heteroseksualiści w monogamicznym związku, którzy walczą ze spiskiem starej ekipy władzy.

Ewidentnie powinni przeciwko temu filmowi protestować wszyscy przedstawiciele opozycji. Jak zwykle czujne środowisko „Gazety Wyborczej” powinno potępić obraz za rasizm – pozytywni bohaterowie – czy to ludzie czy kosmici – mają białą skórę, a kolor blachy złych robotów jest czarny, co ma ewidentnie podtekst rasistowski, jest wyrazem supremacji białych ras, i kreuje negatywny wizerunek czarnoskórych islamskich imigrantów.

Dodatkowo bohaterami filmu jest zakochana w sobie para białych heteroseksualistów, zainteresowanych tylko heteroseksualną relacją monogamiczna, co ewidentnie dyskryminuje przedstawicieli mniejszości seksualnych, absolutnie nie obecnych w filmie. Dodatkowo i inni białoskórzy kosmici są heteroseksualni.

Reżyserem i scenarzystą tego francusko-amerykańsko-chińskiego filmu jest Luc Besson (twórca takich hitów „Piąty element”, „Leon zawodowiec”, „Wielki błękit”, „Taxi”). Scenariusz powstał na podstawie komiksu Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mezieresa.

W obsadzie filmu znaleźli się: Cara Delevingne („Legion samobójców”, „Papierowe miasta”, „Anna Karenina”), Clive Owen („Sin City – Miasto grzechu”, „Plan doskonały”, „Król Artur Król Artur”, „Ludzkie dzieci”), Dane DeHaan („Niesamowity Spider-Man 2”, „Kronika”, „Metallica: Through the Never”), Rihanna („Battleship: Bitwa o Ziemię”, „Rihanna”), Ethan Hawke („Boyhood”, „Sinister”), John Goodman („Big Lebowski”, „Artysta”, „Lot”), Rutger Hauer („Łowca androidów”, „Autostopowicz”, „Ślepa furia”), Herbie Hancock („Życzenie śmierci”, „Bliźniacy”, „Noce Harlemu”)

Bohaterami filmu jest para agentów rządowych – Valerian (Dane DeHaan) i Laureline (Cara Delevingne), których łączy nie tylko praca ale i wzajemne uczucie. Akcja filmu rozgrywa się w XXVIII wiek. Bohaterowie filmu „na rozkaz komandora Arüna Filitta (Clive Owen) udają się do międzygalaktycznego miasta Alpha. Zapierająca dech w piersiach metropolia jest domem dla tysięcy gatunków ze wszystkich zakątków kosmosu, które od setek lat dzielą się ze sobą wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Po przybyciu na Alphę agenci odkrywają, że na miejscu nie wszystko funkcjonuje tak, jak mogłoby się wydawać. Wkrótce w kulturowym i politycznym centrum galaktyki przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata”.

Jak informuje dystrybutor obrazu „„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza granicami USA. Budżet produkcji wyreżyserowanej przez Luca Bessona przekroczył 208 milionów dolarów, z czego 70% stanowią wydatki na efekty specjalne! Za ich jakość ręczą mistrzowie w swoim fachu: legendarna wytwórnia George’a Lucasa – Industrial Light & Magic”.

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to film na który rodzice mogą swobodnie pójść z dziećmi. Nawet w scenie w której główny bohater ogląda show wykonywany przez atrakcyjną tancerkę w rozpustnej dzielnicy, nie ma nagości. W filmie nie ma obscena, chorych gender klimatów, gejów, ani nawet związków między rasowych. Obraz jest wolny od lewicowej propagandy. Sympatyczni bohaterowie nie stronią od przemocy i siłą walczą z przeciwnościami. Nam Polakom szczególnie bliski jest los białoskórych kosmitów, których planeta została zniszczona.

Jan BodkaowskiVakerian

O filmach pisaliśmy w
Enklawa – serbski film o nienawiści muzułmanów do chrześcijan – od 7 lipca w kinach

8 KOMENTARZE

  1. Idole prawiczków Hitler, Stalin i Putin mieli białą skórę.
    Razem zabili 60 mln ludzi.
    Terroryści z ISIS zabili 1000 osób w UE.

  2. Film bez pedałów i lesbijek, bez feministek, bez aborcjonistek, bez ekoterrorystów i innych pomyłek natury ? Musi być bojkot !

  3. Panie redaktorze, rasa nie jest problemem tylko religia. Proszę pomyśleć o naszych czarnych braciach w wierze w Afryce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here