Szwedzi załamani. Ich urząd pracy właśnie opublikował raport, ilu imigrantów ma zamiar nauczyć się jakiegoś zawodu

Imigranci w Szwecji
Reklama / Advertisement

Tylko 3% imigrantów podejmuje jakikolwiek wysiłek by przyuczyć się do jakiegoś zawodu – wynika z raportu opublikowanego przez Szwedzki Urząd Pracy. Statystyki dotyczą imigrantów, którzy przybyli do Szwecji w ciągu ostatnich 2 lat.

Brak wykształcenia znacznie obniża szansę na znalezienie jakiejkolwiek pracy – mówi Annie Rubensson, dyrektor Urzędu. – Pracujemy ciężko by zmotywować ich i pokazać jakie są wymagania na szwedzkim rynku pracy. Nie jesteśmy pewni czy oni wiedzą, że by znaleźć pracę trzeba zdobyć wykształcenie – mówi Rasmussen

Jak na razie „ciężka” praca nie przynosi rezultatów. Wynik w porównaniu z ubiegłym rokiem nic się nie zmienił, choć już wtedy Rasmussen zapewniała, że w przyszłości „rezultaty będą znacznie lepsze”.

Zobacz też: Pippi Langstrumpf to rasistka! W Szwecja niszczą i palą „niepoprawne” książki. Nie uwierzysz, jakie cytaty nie spodobały się lewackim fanatykom

Szwedzi usprawiedliwiają imigrantów. Profesor Olof Åslund z Instytutu Polityki Pracy uważa, iż imigranci nie rozumieją tego, że by pracować potrzebne jest wykształcenie. – Oni nie rozumieją tego, że szanse na znalezienie pracy rosną już po zwykłym przyuczeniu się. Profesor twierdzi, iż imigranci sądzą, że dostaną pracę bez względu na kwalifikacje, więc nie zdobywają ich.

Dla rządu Szwecji to poważny problem. Szacuje się, iż w 2018 roku aż 60% imigrantów będzie bez pracy. W ubiegłym roku stacja telewizyjna ujawniła dane, z których wynika iż spośród 163 tysięcy nowych imigrantów, zaledwie 494 miało jakąś pracę.

Podobne problemy przeżywają Niemcy. Wielu ekonomistów uważa, iż napływ imigrantów, którzy nie chcą się integrować i pracować będzie miał opłakane skutki ekonomiczne. W Niemczech upada mit, iż imigranci przybywają tam w poszukiwaniu pracy. Ostanio Niemcami wstrząsnęła historia Syryjczyka pracującego jako fryzjer. Stał się on bohaterem mediów i służył jako modelowy przykład integrującego się imigranta. Czar prysł, gdy Syryjczyk w trakcie kłótni zabił nożem 64-letnią właścicielką salonu, w którym pracował.

Zobacz także: Najnowszy raport: setki islamistów gotowych w każdej chwili do ataku. Ale coraz groźniejsi są też lewaccy ekstremiści. Niemcy przerażeni

Reklama / Advertisement