Szwedzi załamani. Ich urząd pracy właśnie opublikował raport, ilu imigrantów ma zamiar nauczyć się jakiegoś zawodu

Imigranci w Szwecji

Tylko 3% imigrantów podejmuje jakikolwiek wysiłek by przyuczyć się do jakiegoś zawodu – wynika z raportu opublikowanego przez Szwedzki Urząd Pracy. Statystyki dotyczą imigrantów, którzy przybyli do Szwecji w ciągu ostatnich 2 lat.

Brak wykształcenia znacznie obniża szansę na znalezienie jakiejkolwiek pracy – mówi Annie Rubensson, dyrektor Urzędu. – Pracujemy ciężko by zmotywować ich i pokazać jakie są wymagania na szwedzkim rynku pracy. Nie jesteśmy pewni czy oni wiedzą, że by znaleźć pracę trzeba zdobyć wykształcenie – mówi Rasmussen

Jak na razie „ciężka” praca nie przynosi rezultatów. Wynik w porównaniu z ubiegłym rokiem nic się nie zmienił, choć już wtedy Rasmussen zapewniała, że w przyszłości „rezultaty będą znacznie lepsze”.

Zobacz też: Pippi Langstrumpf to rasistka! W Szwecja niszczą i palą „niepoprawne” książki. Nie uwierzysz, jakie cytaty nie spodobały się lewackim fanatykom

Szwedzi usprawiedliwiają imigrantów. Profesor Olof Åslund z Instytutu Polityki Pracy uważa, iż imigranci nie rozumieją tego, że by pracować potrzebne jest wykształcenie. – Oni nie rozumieją tego, że szanse na znalezienie pracy rosną już po zwykłym przyuczeniu się. Profesor twierdzi, iż imigranci sądzą, że dostaną pracę bez względu na kwalifikacje, więc nie zdobywają ich.

Dla rządu Szwecji to poważny problem. Szacuje się, iż w 2018 roku aż 60% imigrantów będzie bez pracy. W ubiegłym roku stacja telewizyjna ujawniła dane, z których wynika iż spośród 163 tysięcy nowych imigrantów, zaledwie 494 miało jakąś pracę.

Podobne problemy przeżywają Niemcy. Wielu ekonomistów uważa, iż napływ imigrantów, którzy nie chcą się integrować i pracować będzie miał opłakane skutki ekonomiczne. W Niemczech upada mit, iż imigranci przybywają tam w poszukiwaniu pracy. Ostanio Niemcami wstrząsnęła historia Syryjczyka pracującego jako fryzjer. Stał się on bohaterem mediów i służył jako modelowy przykład integrującego się imigranta. Czar prysł, gdy Syryjczyk w trakcie kłótni zabił nożem 64-letnią właścicielką salonu, w którym pracował.

Zobacz także: Najnowszy raport: setki islamistów gotowych w każdej chwili do ataku. Ale coraz groźniejsi są też lewaccy ekstremiści. Niemcy przerażeni

16 KOMENTARZE

 1. Niech więcej sobie ich sprowadzą – zapłodnią młode zdrowe Szwedki i Niemki , ,, ciapatym ” nasieniem , będzie ,, ciapata ” Europa Zachodnia – tylko precz z tymi pomysłami do Polski !!! .

 2. No tak.. biedny muzułmanin.. No już był na najlepszej drodze do integracji gdyby nie ta jego szefowa co ją musiał zabić. Musiała być bardzo niedobra, że on musiał ją zabić. Ojejku.. biedny muzułmański fryzjer. Myślę, że Niemcy powinni mu wypłacić odszkodowanie za taki stres w pracy.. Biedactwo.

  • Ali, co go nie zintegrowali

   Bohater mediów, fryzjer Ali
   Wydawał się zintegrowany.
   Alego więc pokazywali.
   No ale Ali w sercu rany
   Miał niewidoczne przez szefową!
   A więc ją zadźgał i na nowo
   Będzie się teraz integrować…
   Było Alego nie stresować!
   Było Alego nie poganiać,
   Punktualności nie wymagać
   I do jakości nie nakłaniać!
   Nie rozkazywać, ale błagać…
   Za stres Alemu się należy
   Odszkodowanie… Tak, frajerzy!!!

 3. Czego można tu oczekiwać po dzikusach pustynnych? Raczej umiejętność ujeżdżania osła czy wielbłąda nie należy do zbyt często poszukiwanych na europejskim rynku pracy.

 4. Po pierwsze nie trzeba być ekonomistą, by rozumieć, iż „napływ imigrantów, którzy nie chcą się integrować i pracować będzie miał opłakane skutki ekonomiczne”.
  Po drugie, już nawet nie chodzi o to, by powstał z grobu ten Złoty, co to uczył roboty, nawet tych bez wykształcenia i znajomości języka. Wystarczy ultimatum: masz w ciągu miesiąca znaleźć sobie robotę i przepracować w niej co najmniej rok, a jeśli nie, natychmiastowa deportacja z dożywotnim zakazem powrotu.

 5. Po co imigranci mają uczyć się nowych zawodów , oni są rozrywkowe chłopaki. Dla rozrywkowego chłopaka nauka to naprawdę strata czasu i pieniędzy. Przecież po rozerwaniu się i tak z nich nic nie zostaje(no i z tych co stali w pobliżu też).

 6. To naprawdę upadły kraj jeśli przyznaje takim jełopom tytuły profesorskie. Nawet w najbardziej zapadłej dziurze afrykańskiej ludzie rozumieją że żeby ci za pracę zapłacili to musisz coś umieć. Ludzie nie pracują bo w Szwecji dobrze płacą za nic nie robienie. Jeśli Szwecja chce przetrwać to musi zacząć od zwalniania z pracy z pozbawieniem prawa do wykonywania zawodu takich „profesorów” Ålsundòw i takich pań Rasmussen.

 7. Żałosne szwedzkie matołki..Imigranci nie chcą się uczyć zawodu,ale za to są zaawansowanymi amatorami..socjalu i gwałtów….

 8. Oni wiedzą że wystarczy poczekać a już wkrótce nie będą istniały standardy, bo nie będą istnieć instytucje które od nich tego wymagają. Z drugiej strony nie warto im się uczyć wartości które mają sens tylko w systemie który będą zmieniać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here