Max Kolonko nagrał nowego vloga o sądownictwie. Tymi słowami mocno podpadł PiSowcom [WIDEO]

Max Kolonko. / fot. YouTube
Reklama / Advertisement

Po dłuższym okresie bez aktywności na YouTube, Max Kolonko zamieścił nowe nagranie, w którym odniósł się do sytuacji w Polsce i prezydenckiego weta do dwóch z trzech ustaw o sądownictwie.

Przypomnijmy, że wprowadzenie pod obrady Sejmu ustaw spowodowało panikę wśród histerycznej opozycji, która wyprowadziła ludzi na ulicę.

Po odrzuceniu poprawek prezydenta, opozycji i szybkim przepchnięciu ustaw przez Sejm i Senat PiS liczył na podpis prezydenta. Tak się jednak nie stało, Andrzej Duda zawetował ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym.

Czytaj również: Kaczyński już postawił krzyżyk na Dudzie? Ostre słowa prezesa PiS. „Błądzi moralnie i politycznie”

Zakończył się drugi akt, trójaktówki w teatrze im. Jarosława Kaczyńskiego, który nazywany jest Sejmem. To był trik kuglarski w wykonaniu Kaczyńskiego. Kuglarze jedną ręką odwracają waszą uwagę, a drugą robią to, co powinni – mówił Max Kolonko.

Zdaniem Kolonko Kaczyński od początku chciał, żeby ustawa była wadliwa i Prezydent ją zawetował. Dobrym wynikiem dla PiS-u ma być przepchnięcie jednej z trzech ustaw i postawienie Andrzeja Dudy niejako bohatera, jednoczącego podzielony naród.

Dziennikarz odniósł się też do słów Kaczyńskiego, który mówił do opozycji: „zamordowaliście mi brata”. Ja nie wiem, jak on to mógł powiedzieć – skomentował Kolonko. Zwrócił też uwagę, że Kaczyński po tym wystąpieniu się śmiał.

Jakie są sądy takie jest państwo, jakie jest prawo, taki jest kraj – to teza postawiona przez Maxa Kolonko.

Warto przeczytać: [NASZ WYWIAD] Michalkiewicz mówi jak Kaczyński zemści się na Dudzie za weto. Kreśli także przyszłość dla Tuska [VIDEO]

Kiedy ja mówię o referendach i petycjach, które pomagają rządzącym, Wy się z nami nie liczycie, przecież pani premier mówiła, że tam jest jakaś petycja, która podpisało kilkaset tysięcy ludzi, a ona powiedziała, że za późno złożyli – oburzał się Max Kolonko.

Myślę, że Kaczyński stracił kontrolę nad tym co robimy, nie wie w którym miejscu jest, poświęca ludzi dla realizacji swojej chorej misji. Ten polityk nie ma wizji, on chce tylko rządzić (…) wizja Polski, w której faszerujemy naród flagami i patriotyzmem jak takim opium – powiedział Kolonko.

Takie wystąpienie nie spodobało się PiS-owskiej, dość sporej części widowni, Maxa Kolonko. Pokazuje to zaskakująco duża liczba „łapek w dół” jak na film dziennikarza, a także wiele negatywnych komentarzy.

Reklama / Advertisement