KOD się sypie! Nawet 150 osób pójdzie za Kijowskim…

PAP/DPA: Jan A. Nicolas
Reklama / Advertisement

Komitet Obrony Demokracji planuje opuścić nawet 150 członków! Ta organizacja nie spełniła swojej roli. Była najbardziej aktywna w walce o Trybunał Konstytucyjny. Ale i tę walkę przegrała – mówił dla „Gazety Polskiej Codziennie” Jakub Świderski, politolog z Uniwersytetu Gdańskiego.

Niedawno z KOD postanowił wystąpić był lider organizacji Mateusz Kijowski. Jak się okazało w ślad za nim pójdzie nawet 150 osób.

To ostatni dzień w Komitecie Obrony Demokracji. Składamy rezygnację z wszelkich funkcji oraz z członkostwa w stowarzyszeniu. Uważamy za bezsensowne dalsze pozostawanie w organizacji, w której większość budżetu marnowana jest na wynagrodzenia dla zarządu głównego i inne cele pozastatutowe – czytamy w oświadczeniu działaczy organizacji „ODnowa”, grupy związanej z Mateuszem Kijowskim, działającej w ramach KOD.

„ODnowa” zarzuca obecnym władzom KOD wpuszczenie na scenę polityków podczas ostatnich protestów wbrew temu co wcześniej ustalono.

Ludzie wrzeszczący ze sceny, zamiast kierować tłumem, zajmowali się wyłącznie skandowaniem haseł i brylowaniem na scenie – twierdzą członkowie grupy.

To nie jedyny powód rozłamu w KODzie. Wpływ na decyzję członków „ODnowy” miało odejście Kijowskiego, który postanowił wystąpić z organizacji po tym jak dowiedział się, że planowane jest jego usunięcie.

Zobacz: KOD domaga się pozbawienia Polski prawa głosu w Unii. Jego londyńska ekspozytura chce do tego wykorzystać Brytyjczyków

Źródło: „Gazety Polskiej Codziennie”

Reklama / Advertisement