Kolejny atak imigranta we Włoszech! Rzucił się z nożem na kierowcę autobusu a potem na policjantów

zdj. ilustracyjne/ Flickr
zdj. ilustracyjne/ Flickr
Reklama / Advertisement

19-letni imigrant z Wybrzeża Kości Słoniowej zaatakował nożem i ciężko zranił kierowcę autobusu koło Sieny w Toskanii we Włoszech w sobotę – podała agencja Ansa. Karabinierzy, aby zatrzymać napastnika, oddali w jego stronę strzał, raniąc go w nogę.

Według włoskiej agencji do zdarzenia doszło w rejonie masowo odwiedzanej przez turystów toskańskiej miejscowości Monteriggioni po awanturze w lokalnym autobusie.

Czytaj też: Wałęsa w „Die Welt”ostro o Kaczyńskim i partii rządzącej. „By pozostać przy władzy PiS jest zdolne strzelać do ludzi”

Imigrant rzucił się z nożem na kierowcę, zadając mu ciosy w klatkę piersiową. Mężczyzna stracił dużo krwi i w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Gdy pasażerowie wezwali pomoc, przybyli na miejsce karabinierzy zostali zaatakowani przez napastnika. Aby go powstrzymać strzelili do niego, raniąc go. Żaden z funkcjonariuszy nie odniósł obrażeń.

Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić motywy i okoliczności ataku.

Przeczytaj też: Głupota jednak boli. Handlarz narkotykami został aresztowany po tym, jak zgłosił ich kradzież na… policję

Reklama / Advertisement