W końcu! Projekt ustawy Kukiz’15 o dostępie do broni zatwierdzony. „Wyborcza” w swoim stylu histeryzuje

zdj. ilustrowane/ fotoFlickr: Guy Sagi
Reklama / Advertisement

Sejmowa komisja ustawodawcza pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy Kukiz’15 na temat dostępu obywateli do broni. Ma on przede wszystkim skonkretyzować przepisy i zwiększyć dostępność broni palnej. Liberalne media histeryzują. 

Skandal. Polska stanie się Dzikim Zachodem – przestrzega w GW gen. Roman Polko, były dowódca GROM i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Tak na pewno, przypomnijmy, że Polska jest krajem ze wskaźnikiem 1 sztuka broni na 100 mieszkańców. Jest on tylko minimalnie wyższy wynik od takich krajów, jak: Burundi, Papua – Nowa Gwinea, Burkina Faso, Czad, Mali i Togo.

Czytaj też: Polacy gonią PO z bałtyckich plaż. „Cały rok ciężko pracujesz, a jak już uciekniesz na plażę to ganiają cię z konstytucją. Litości!”

Projekt wysłany przez Kukiz’15 otrzymał w lipcu pozytywną opinię i będzie najpewniej głosowany w Sejmie we wrześniu. Forma ustawy powstała przy współpracy z organizacjami promującymi większy dostęp do broni, organizacjami strzeleckimi oraz po prostu obywatelami, będącymi zwolennikami takich zmian.

Lewicowe środowiska obudziły się jakiś czas po zaopiniowaniu ustawy i przypuściły zmasowany atak na nią.

Wyborcza krytykuje projekt i zapowiada nadchodzące z nim niebezpieczeństwo. Powołuje się na swoich „ekspertów”, którzy mówią o nieodpowiedzialności pomysłów tam zawartych.

Dzisiejsze przepisy dotyczące dostępu do broni palnej są niedopracowane. Broń czarnoprochowa jest dosyć rozpowszechniona wśród Polaków, lecz zwykła broń palna jest bardzo trudna do zdobycia.

Często otrzymanie pozwolenia zależy od humoru osoby, która je nadaje. Przez lewaków broń palna i strach przed nią jest niemalże porównywany do wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej.

Komentowany dzisiaj projekt wprowadza nie tylko przejrzyste przepisy, ale również zwiększa dostępność broni. Według niego w Polsce zwiększy się liczba posiadaczy broni oraz obroty samej branży.

Jest to niezwykle ważne, bo przypomnijmy, że Polska jest jednym z najbardziej rozbrojonych krajów na świecie. Poniżej piszemy, ile sztuk broni przypada na 100 obywateli w każdym z tych krajów:

Czechy -16,3

USA – 112,6

Serbia -69,7

Niemcy -30,3

Estonia -9,2

Łotwa -19

Szwecja -31,6

Polska – 1

Przeczytaj też: Kolejny atak imigranta we Włoszech! Rzucił się z nożem na kierowcę autobusu a potem na policjantów

Gazeta.pl/ Wikipedia/Facebook/ Wolność24

Reklama / Advertisement