W końcu! Projekt ustawy Kukiz’15 o dostępie do broni zatwierdzony. „Wyborcza” w swoim stylu histeryzuje

zdj. ilustrowane/ fotoFlickr: Guy Sagi

Sejmowa komisja ustawodawcza pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy Kukiz’15 na temat dostępu obywateli do broni. Ma on przede wszystkim skonkretyzować przepisy i zwiększyć dostępność broni palnej. Liberalne media histeryzują. 

Skandal. Polska stanie się Dzikim Zachodem – przestrzega w GW gen. Roman Polko, były dowódca GROM i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Tak na pewno, przypomnijmy, że Polska jest krajem ze wskaźnikiem 1 sztuka broni na 100 mieszkańców. Jest on tylko minimalnie wyższy wynik od takich krajów, jak: Burundi, Papua – Nowa Gwinea, Burkina Faso, Czad, Mali i Togo.

Czytaj też: Polacy gonią PO z bałtyckich plaż. „Cały rok ciężko pracujesz, a jak już uciekniesz na plażę to ganiają cię z konstytucją. Litości!”

Projekt wysłany przez Kukiz’15 otrzymał w lipcu pozytywną opinię i będzie najpewniej głosowany w Sejmie we wrześniu. Forma ustawy powstała przy współpracy z organizacjami promującymi większy dostęp do broni, organizacjami strzeleckimi oraz po prostu obywatelami, będącymi zwolennikami takich zmian.

Lewicowe środowiska obudziły się jakiś czas po zaopiniowaniu ustawy i przypuściły zmasowany atak na nią.

Wyborcza krytykuje projekt i zapowiada nadchodzące z nim niebezpieczeństwo. Powołuje się na swoich „ekspertów”, którzy mówią o nieodpowiedzialności pomysłów tam zawartych.

Dzisiejsze przepisy dotyczące dostępu do broni palnej są niedopracowane. Broń czarnoprochowa jest dosyć rozpowszechniona wśród Polaków, lecz zwykła broń palna jest bardzo trudna do zdobycia.

Często otrzymanie pozwolenia zależy od humoru osoby, która je nadaje. Przez lewaków broń palna i strach przed nią jest niemalże porównywany do wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej.

Komentowany dzisiaj projekt wprowadza nie tylko przejrzyste przepisy, ale również zwiększa dostępność broni. Według niego w Polsce zwiększy się liczba posiadaczy broni oraz obroty samej branży.

Jest to niezwykle ważne, bo przypomnijmy, że Polska jest jednym z najbardziej rozbrojonych krajów na świecie. Poniżej piszemy, ile sztuk broni przypada na 100 obywateli w każdym z tych krajów:

Czechy -16,3

USA – 112,6

Serbia -69,7

Niemcy -30,3

Estonia -9,2

Łotwa -19

Szwecja -31,6

Polska – 1

Przeczytaj też: Kolejny atak imigranta we Włoszech! Rzucił się z nożem na kierowcę autobusu a potem na policjantów

Gazeta.pl/ Wikipedia/Facebook/ Wolność24

41 KOMENTARZE

   • Warto sprostować tę typowo lewacką bzdurę.
    Otóż Georg Hoppe w książce „Demokracja. Bóg, który zawiódł” zamieszcza statystykę porównawczą najbardziej znanego pod względem strzelanin miasteczka na dzikim zachodzie oraz współczesnych, rządzonych przez lewaków, metropolii.
    Okazuje się, że „dziki” zachód był o wiele mniej niebezpieczny od współczesnych miast i to w przeliczeniu na ilość strzelanin/ilość mieszkańców!

    Prawdopodobieństwo śmierci od kuli na „dzikim” zachodzie było o wiele mniejsze, niż jest teraz w „cywilizowanym” San Francisko, lub Nowym Jorku!!!
    Takie skutki przynosi rozbrojenie uczciwych obywateli na ulicach oraz zakazy wnoszenia broni do szkół i na wyższe uczelnie…

 1. sraty-taty….jak dotąd wiadomo zmiany polegaja na tym, ze to co dotychczas robiła policja bedą robiły starostwa powiatowe…takie same albo glupsze buraki beda decydowac co i komu….

  • Artykuł nie mówił o projekcie jako takim a jedynie o tym co się z nim dzieje. Normalna osoba sama znalazłaby szczegóły dotyczące tego projektu.

 2. Gen. Polko twierdzi, że umożliwienie dostępu do broni normalnym ludziom jest skandalem? No to mam tylko jedno pytanie, czy Gen. Polko ma w domu broń?

 3. Gen. Polko twierdzi, że umożliwienie dostępu do broni normalnym ludziom jest skandalem? No to mam tylko jedno pytanie, czy on sam ma w domu broń?

 4. Czyli ze statystyk wychodzi, że w rękach cywilnych jest u Niemców 60 razy!!!!!! więcej broni niż Polsce. Jeśli rządzący nie przegłosują tej ustawy to znaczy, że historia nas niczego nie nauczyła…

 5. Prowadzę firmę od 14 lat…płacę po 20-25 tyś miesięcznie podatków..
  ok 10 tyś / miesiąc rożnych innych danin zusów srusów itp…
  zdarza się że przewożę i po 100 000 w gotówce… i od 3 lat nie mogę dostać pozwolenia
  nawet na pistolet na kapiszony, nigdy nie byłem karany, nawet oskarżony, i nikt z mojej rodziny do 3 pokoleń w każda stronę,w dodatku jestem emerytowanym Kapitanem Wojska Polskiego a swoja karierę kończyłem w jednostce GROM. Pracując w firmie miałem dostęp nawet do rakiet ziemia powietrze, a w cywilu nie mogę dostać pukawki na 6 kulek…paranoja….

  • Jeśli jesteś kapitanem rezerwy – bo tak napisałby emerytowany wojskowy – a służbę kończyłeś w GROM-ie, to jesteś dupą jeśli nie masz pozwolenia na broń. Takie osoby mają prostą ścieżkę do uzyskania tego dokumentu, więc nie ściemniaj, bo GROM ci może dupsko poparzyć xD

 6. Kto chce moze kupic bron palna od reki w kazdym sklepie militarnym czy w internecie na dowod osobisty.
  Dzikiego zachodu nie mamy.

 7. akuarat prawda jest pośrodku…prace nad tymi zmianami prowadzili również posłowie PIS, którzy mieli wsparcie wśród wyborców tej partii zainteresowanych bezpośrednio tą tematyką m,in. takich jak ja.

 8. Niema tu żadnej rewolucji, wszystko co proponują w ustawie jest już w życiu, tyle że przyznawanie zdejmą z Policji na Urzędnika. Wszystko jest jak było, nawet trzeba być przykutym do jakiegoś miejsca (meldunek). A jak ktoś chce mieszkać po Amerykańsku – w przyczepie kempingowej, to co ? Zdyskwalifikowany ? A dlaczego ? Zdarza się że dom na kółkach jest bardzo dobrym mobilnym rozwiązaniem ! Dlaczego nie można trzymać broni w przyczepie kempingowej, czy tam w kamperze ?

 9. W Polsce rocznie 10 000 młodych ludzi odbiera sobie życie. Dlaczego komunistyczne rządy nie zdelegalizowały u nas jeszcze samobójstwa i środków do niego służących: leków, sznurów, lin, mostów, noży itd. To by było w stylu socjalistów.

 10. Broń palna wyrównuje szanse w walce z przygotowanym do ataku intruzem. Polską rządzą „eskimoskie” słupy typu Kaczyński, Duda i cały ten warszawski rząd, który jeździ na dywanik do Tel Avivu. Oni od trzech lat nie potrafią opodatkować zachodnich hipermarketów i uchwalić abonamentu RTV a co dopiero pozwolić uczciwym Polakom się bronić – na samą myśl o takiej możliwości puszczają im zwieracze. No i niedługo (Acta 2) nie będzie nawet wolno o tym mówić. Czy PiS czy PO, czy inne popłuczyny tzw. III RP – dla naszej sytuacji nie ma żadnego znaczenia. Oni mają broń i media a nam nie wolno mieć nawet kija bejsbolowego. Oni wiedzą dlaczego muszą się bać uczciwych Polaków. Pozdrawiam wszystkich myślących i walczących ze sługusami obcych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here