Islamiści bez paszportów. Wielka Brytania w końcu pozbawia obywatelstwa tych, którzy wyjechali, by walczyć dla ISIS

foto PAP/Abaca

Brytyjski rząd zabiera paszporty dżihadystom i przestępcom, którzy mogliby wrócić na Wyspy – donosi gazeta „Sunday Times”. Dokumenty straciło już 150 terrorystów.

Brytyjczycy obawiają się, że po upadku ISIS z wyzwolonych terenów do Europy będą napływali terroryści gotowi przeprowadzać ataki. Kilkanaście dni temu Interpol przekazał służbom państw europejskich i USA listę ponad 170 islamistów zdecydowanych przeprowadzić w Europie zamachy samobójcze.

Zobacz też: Interpol na tropie islamistycznej brygady samobójców. 173 skrajnie niebezpiecznych terrorystów może w każdej chwili przedostać się do Europy

„Suday Times” opisuje, że w brytyjskich służbach panuje mobilizacja. Tylko od czasu ataków w Westminsterze i Manchesterze paszporty unieważniono 30 osobom. Dokumenty można jednak odebrać tylko ludziom z podwójnym obywatelstwem.

Brytyjski wywiad ostrzega: około 300 osób może próbować wrócić na Wyspy i przeprowadzać ataki. Gazeta publikuje dziś rozmową z kobietą wywiezioną podstępem na tereny opanowane przez ISIS. Kobieta opowiada, że islamistycznym kalifacie istniało nawet miejsce nazywane „Little Britain” (Mała Brytania), gdzie mieszkali zradykalizowani Brytyjczycy.

Jesienią spodziewany jest szczegółowy przegląd i reforma brytyjskiego prawa antyterrorystycznego, która ma dać służbom więcej uprawnień. „Zagrożenie jest realne. Nie ma mowy o czymś takim jak nadmierna czujność” – ostrzega w w komentarzu redakcyjnym „Sunday Times”.

Francuskie służby wysłały do Syrii i Iraku swoje oddziały specjalne, które na miejscu mają tropić i likwidować obywateli Francji walczących po stronie ISIS.

Zobacz też: Ambasador Iraku oskarża: „Europejskie kraje wiedziały, kto wyjeżdża z nich walczyć dla ISIS i nie zrobiły nic. Teraz ci ludzie wracają, żeby zabijać”

6 KOMENTARZE

  1. Najpierw hodowali, toto, chuchali, finansowali i pozwalali na radykalizm z nadzieją, że za nich odwalą kolejny kolonialny bój. A teraz pozostał im z arogancji i pazerności tylko bój. Bój się zachodzie bój swego dziecka.

    • Aj tam. Marksizm jasno deklaruje, ze bez terroru nie może istnieć. Tak więc komuniści importują kryzys jakiego świat nie widział, by w następstwie bestialstwa umęczony lud sam błagał ich o bat nad sobą.

  2. Redaktorek zapewne nie widział w życiu poważniejszych wykroczeń, skoro to dlań przełomowy nius. Może gimnazjalista? I portal też dla gimbów? Bo na pewno nie dla wolnościowców

    • Tutaj się nie zgodzę. Żydzi nie nawołują do mordowania niewiernych i nie gwałcą naszych kobiet. Im tylko chodzi o opróżnianie naszych portfeli i pasożytnictwo. Muslimy poza pasożytnictwem chcą nam odcinać głowy (żydzi są sprytniejsi bo nie zabijają swoich żywicieli). Z dwojga złego wolę żyda lichwiarza od muslima terrorysty. Najlepiej by było gdyby żydy z muslimami się wytłukli nawzajem, ale to równie odległe spełnienia marzenie co trafienie „6” w totolotka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here