Koniec wolności słowa na Facebooku. Ponad 300 prawicowych fanpejdży zablokowanych

fot. pixabay.com

Antyunijne, antyislamskie i prawicowe profile, łącznie ponad 300 zostało dziś zablokowanych przez administrację facebooka. Redaktorzy nie mogą zamieszczać na nich treści, widoczność dla odbiorców również została mocno ograniczona.

„STOP G. Soros in Poland”, „Nie dla islamizacji Polski”, „TW Bolek – kapujemy na wszystkich” to tylko niektóre z profili, do których ograniczono dostęp.

Zobacz także: Dragonfly zaatakuje z nieba. Polskie drony bojowe trafią do armii w przyszłym roku. Zobacz, gdzie będą się kształcić ich operatorzy

Już na pierwszy rzut oka widać, że akcja jest zaplanowana i ma na celu powstrzymać prawicowe portale przed publikacją treści, które „nie pasują do polityki Facebooka”. Wcześniej dochodziło już do podobnych incydentów, jednak działania nigdy nie były realizowane aż na taką skalę.

Administratorzy fanpejdzy zapowiadają, że sprawa trafi do sądu, ponieważ akcja jest brutalnym aktem zamachu na wolność słowa.

Nie wiadomo jak długo potrwa blokada stron. Na ten moment można tylko domniemywać, że co najmniej 7 dni.

34 KOMENTARZE

  • Ale regulamin może być niezgodny z obowiązującym w Polsce prawem i może skutkować zablokowaniem portalu na terytorium Polski. Osobiście jestem za taką sankcją.

  • portal jest prywatny ale zajmuje przestrzeń publiczną tyle że wirtualną czy to tak trudno pojąć a jeżeli dalej trudno to proszę na portalu jakimkolwiek wypowiedzieć się w sposób nieprawdziwy i obraźliwy i o prezydencie rp zapewniam że prokurator nie będzie miał wątpliwości jaki paragraf zastosować natomiast sędzia nie będzie miał wyrzutów moralnych za wyrok skazujący natomiast jeżeli to samo wypowiem w swoim domu lub na swoim komputerze to jest to moja prywatna sprawa i przestrzeń prywatna nie można mi tego zabronić ale w przestrzeni publicznej której jestem współwłaścicielem muszę się liczyć ze swoimi wspólnikami natomiast nie wolno mi odbierać prawa do głoszenia swoich poglądów nawet jeśli się komuś nie podobają stąd też doceniam wolność24 mimo rozbieżności w światopoglądzie że natychmiast publikuje komentarze bez buforowania w celu dokonania cenzury nawiasem zaufanie okazane czytelnikom procentuje gdyż nie dostrzegam w komentarzach jakiejś ordynarnej chamówy czego nie można powiedzieć o portalach cenzurujących wypowiedzi

 1. @panMarek: jestem zdumiony. Czytałem regulamin fb i ani słowa nie było tam o blokowaniu inicjatyw nie-lewicujących i o wycinaniu osób o poglądach nie-lewicowych.

  • Jakaś ciota podszyła się pode mnie.
   A od siebie to powiem, że tak się kończy pokładanie nadziei w żydzie Marku Elliocie Zuckerberg.
   Blokada.

 2. Dlaczego rzad przykladnie nie ukarze dla przykladu pejsbooka wielka kara finansowa za lamanie swobod konstytucyjnych w Polsce jak wolnosc slowa. Polacy czekaja na bezkompromisowy, surowy ruch rzadu polskiego.

 3. sprawa prosta – dyrektorka oddziału w warszawie to lewaczka – zorganizować protest z transparentami o cenzurze i nagłośnic w zagranicznych mediach !!! dostanie babsko po pensji to sie uspokoi

 4. Zrezygnowałem z Pejsbooka po ich ubiegłorocznej akcji blokowania prawicowych i chrześcijańskich portali przed świętem 11-go listopada. Uważam że ten portal zajmuje się duraczeniem ludzi i ich politycznym kierunkowaniem. Da się żyć bez Pejsbooka.

 5. Bo przecież wolność słowa i demokracja jest tylko wtedy kiedy wygrywają ONI. Jeżeli ONI przegrywają to podnosi się faszyzm. To jest dopiero BRUNATNY zamach na wolność słowa!

 6. A może to jest początek,lub kontynuacja kolejnej kombinacji operacyjnej, używając słów Pana Stanisława Michalkiewicza.

 7. Jesli komus zablokowali konto mimo, ze ten nie zlamal regulaminu to powinny te osoby pozawac FB do sadu. A jesli w regulaminie jest napisane, ze na.FB mozna tylko publikowac lewacka propagande no to trudno. Portal nalezy do lewaka i ma prawo miec dowolny regulamin.

 8. Jestem Dumny… Nigdy nie posiadałem i nawet nie próbowałem założyć konta na Facebooku. Naiwny jest ten kto myśli że prędzej czy później takie portale nie będą podlegały kontroli. Jest to bardzo niebezpieczne bo ktoś może stwierdzić że jeśli nie ma cię na Facebooku tzn. że cię nie ma w ogóle.

  • +PiS to nie jest prawica, tylko lewica jak PO Nowoczesna i PSL - (Konserwatywny Libertarianin)+

   Facebook jest stworzony do zbierania informacji o ludziach. Każdy zakłada Facebooka „bo to jest modne i przecież tak robią wszyscy” Od kiedy powstał Facebook skończył się anonimowość w internecie. Nie wiem po jaką cholerę im te wszystkie informacje o ludziach. Jak ktoś jest osobą publiczną to założenie konta na fb niczego nie zmienia, ale po jaką cholerę im te wszystkie szczegółowe informacje o wszystkich ludziach, przecież u takich ludzi którzy mają tam konto nie znajdą nic wartościowego. Nie wierzę żeby ktoś przez facebooka organizował jakiś zamach, musiałby być debilem.

  • Wiele osób uważa tak już teraz. Nie ma kogoś na fb = nie istnieje. Fb jak rak pożera fora i blogi. Wszyscy z komentarzami przenoszą się na fb. Jestem na kilku forach branżowych dot różnych niszowych hobby i obecnie większość ruchu i wypowiedzi jest na fanpagu forum a nie na samym forum. Oczywiście byłem przeciwny zakładaniu fanpagu naszego forum hobbystycznego, ale admini forum sądzili, że ożywia forum, że każdy musi mieć fanpage etc. I zabili forum. Teraz tam pustki. Wszystko odbywa się na fb. To rak a ludzie sami tam lezą z głupoty. A potem obudzą się za późno. I nie będą już mieli dokąd wracać.

 9. Osobiście czekam na łysego murzyna w okularach przeciwsłonecznych, który postawi mnie przed wyborem – czerwona, albo niebieska pigułka. Niestety znając warunki europejskie to przyjdzie jakiś muslim z maczetą i powie – albo przechodzisz na islam, albo będziesz krótszy o głowę. Wtedy pejsbuk, na którym mi dali bana za jechanie po lewactwie będzie ostatnią rzeczą o której pomyślę.

 10. Typowo marksistowskie procedury.
  Nazibolszewicy nie mogą znieść opinii niezgodnych z ideologią marksistowską więc blokują konta na FB, a w realu strzelają oponentom w tył głowy.

 11. Facebook to prywatna firma może blokować kogo chce.
  Prawiczki uważają że rząd nie może się wtrącać w działaność prywatnych firm oprócz Facebooka
  Jak się prawiczkom nie podoba że Zuckerberg ich blokuje to można przenieść się na Russia Today do ukochanego Putina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here