Najwyższy Czas! Numer podwójny 32-33/2017. Od poniedziałku w kioskach oraz online

„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności. Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji.

Najnowszy numer (32-33/2017) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ) oraz w sklepie Google Play (telefony i tablety z systemem Android – TUTAJ), a także w AppStore (urządzenia Apple np. iPhone, iPad – TUTAJ). Polecamy w nim szczególnie:

80 lat od ludobójstwa: Tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej zabito w sowieckiej Rosji 200 tysięcy Polaków. Mężczyźni, ale także kobiety i dzieci, zginęli jak Polacy w Katyniu – zostali zamordowani strzałem w tył głowy z przyłożenia. Przez dziesięciolecia fakt ten był ukrywany. W wolnej Polsce był ignorowany i przemilczany. O sowieckiej zbrodni świat ponownie usłyszał za sprawą m.in. Tomasza Sommera. O ludobójstwie, ale i tuszowaniu prawdy czytaj na str. VII.

Kto stoi za prezydentem: Prezydent zawetował ustawy o sądach po 45-minutowej rozmowie telefonicznej z Angelą Merkel. Stanisław Michalkiewicz tłumaczy, dlaczego nie jest to fakt pozbawiony znaczenia. Czytaj na str. LXIII. – W PiS jest spora grupa jakobinów. Skłonni są stosować zasadę Stalina, że walka klas zaostrza się w miarę zbliżania zwycięstwa. To oni – zdaniem Rafała Ziemkiewicza – najgłośniej atakują teraz prezydenta. Czy Duda wybije się na samodzielność? Czytaj na str. XI. Duda nie obronił niezależności sądów. On zwyczajnie sprzeciwił się, aby niekontrolowany przez niego obóz przyszłych rywali politycznych przejął pełnię
władzy w Polsce – uważa Piński. Jaki będzie scenariusz najbliższych tygodni? Czytaj na stronie XIV .

Nowy Układ Warszawski: W 1955 roku w Warszawie zawarto układ pod batutą Związku Sowieckiego. Obecnie Warszawa stała się miastem założycielem dla nowego, kształtującego się układu geopolitycznego, który, paradoksalnie, w Europie Zachodniej jest również uważany za skierowany przeciwko niej. Czytaj na str. LVI .

KRAJ

● Rozstrzelać Polaków – Tomasz Sommer
● Prezydent odciął dopływ tlenu – z Rafałem Ziemkiewiczem rozmawia Rafał Pazio
● Bunt „Adriana” – Jan Piński
● Dobre wyniki firm państwowych? – Marek Łangalis
● Tak (nie) działa „500 plus” – Tomasz Cukiernik
● Pod długami – Lech Szymowski, Katarzyna Budzyńska
● Co dalej z Niezłomnymi z „Łączki”? – Tadeusz M. Płużański
● Dziedzictwo komunizmu – Lech Szymowski, Katarzyna Budzyńska

ŚWIAT

● Francja: Macronowi spada – Bogdan Dobosz
● Kazachstan: Kto zastąpi Nazarbajewa? – Marek A. Koprowski
● Niemcy: Przed politycznymi wakacjami – Tomasz Mysłek
● Kaukaz: Pod ormiańską okupacją – Antoni Mak
● USA -Meksyk: Czy „El Chapo” zapłaci za mur? – Natalia Dueholm

PUBLICYSTYKA

● Impresje waszyngtońskie – Stanisław Michalkiewicz
● Amerykańskie nastolatki w pracy – Natalia Dueholm
● Wróg Polaków i kat Wołynia – Marek A. Koprowski
● Jak SB szantażowała biznesmena – Tomasz Sommer
● Niepotrzebne tłumaczenia – Wojciech Grzelak
● Nowy Układ Warszawski – Wojciech Tomaszewski
● Okiem libertarianina: Mitologia trójpodziału władz – Jakub Wozinski
● Jak palono książki na rynku w Warszawie – Marek Skalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here