Zobacz, kto sponsorował uliczne protesty w Polsce. Coraz więcej dowodów na finansowanie zadym z zagranicy

Prostestujacy/ PAP: Jacek Bednarczyk
Reklama / Advertisement

Coraz więcej dowodów pojawia się na to, iż ostatnie protesty uliczne nie były spontaniczną, ale zorganizowaną i sfinansowaną akcją, w którą wciągnięto wielu obywateli. Wczorajsze „Wiadomości” ujawniły duże kwoty z zagranicy, płynące do jednej z organizacji zaangażowanych w protesty przeciwko reformie sądownictwa.

Według „Wiadomości” Fundacja Akcja Demokracja, która zajmująca się „inicjowaniem zmian społecznych” z Holandii otrzymała 65 912,00zł, z Wielkiej Brytanii 115 845,00 zł, a z Niemiec 83 996,75 zł.

Wcześniej pisaliśmy już o sponsorach Fundacji Otwarty Dialog, której szef Rady Kramek nawoływał do wywołania wojny domowej w Polsce. Podżegacz Kramek, który opublikował instrukcję jak wszcząć rozruchy wraz z żoną hojnie wspierał powiązaną z Sorosem fundację i na jej działania przeznaczył w ubiegłym roku ponad 220 tys. złotych.

Zobacz też: Poznajcie lewacki przepis na podpalenie Polski. 16 punktów instrukcji, jak zorganizować Majdan

Lewacką organizację wspierały też finansowo warszawski ratusz, Naczelna Rada Adwokacka w Warszawie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Rada Europy.

W czasie protestów na stacjach pojawiły się profesjonalnie zaprojektowane i wydrukowane plakaty. Podobnie wykonane tablice miały osoby protestujące na ulicach.

Działalność Fundacji Otwarty Dialog, a także jej finanse będą teraz prześwietlane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Zobacz też: Sprawdzić podżegacza Kramka i jego organizację. MSZ bierze pod lupę działalność Fundacji Otwarty Dialog

Reklama / Advertisement