Zobacz, kto sponsorował uliczne protesty w Polsce. Coraz więcej dowodów na finansowanie zadym z zagranicy

Prostestujacy/ PAP: Jacek Bednarczyk

Coraz więcej dowodów pojawia się na to, iż ostatnie protesty uliczne nie były spontaniczną, ale zorganizowaną i sfinansowaną akcją, w którą wciągnięto wielu obywateli. Wczorajsze „Wiadomości” ujawniły duże kwoty z zagranicy, płynące do jednej z organizacji zaangażowanych w protesty przeciwko reformie sądownictwa.

Według „Wiadomości” Fundacja Akcja Demokracja, która zajmująca się „inicjowaniem zmian społecznych” z Holandii otrzymała 65 912,00zł, z Wielkiej Brytanii 115 845,00 zł, a z Niemiec 83 996,75 zł.

Wcześniej pisaliśmy już o sponsorach Fundacji Otwarty Dialog, której szef Rady Kramek nawoływał do wywołania wojny domowej w Polsce. Podżegacz Kramek, który opublikował instrukcję jak wszcząć rozruchy wraz z żoną hojnie wspierał powiązaną z Sorosem fundację i na jej działania przeznaczył w ubiegłym roku ponad 220 tys. złotych.

Zobacz też: Poznajcie lewacki przepis na podpalenie Polski. 16 punktów instrukcji, jak zorganizować Majdan

Lewacką organizację wspierały też finansowo warszawski ratusz, Naczelna Rada Adwokacka w Warszawie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Rada Europy.

W czasie protestów na stacjach pojawiły się profesjonalnie zaprojektowane i wydrukowane plakaty. Podobnie wykonane tablice miały osoby protestujące na ulicach.

Działalność Fundacji Otwarty Dialog, a także jej finanse będą teraz prześwietlane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Zobacz też: Sprawdzić podżegacza Kramka i jego organizację. MSZ bierze pod lupę działalność Fundacji Otwarty Dialog

15 KOMENTARZE

  1. Zawsze, od ’44 ci sami. Berman i spółka.
    Niestety, ale winni temu są właśnie dorośli Polacy w liczbie 27 000 000, którzy jako przygłupiaści wyborcy, sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprze ciągłe co 4 lata wybieranie potomków ubeckich dynastii przywleczonych w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i NKWD/WSI.

  2. Nie ma się czemu dziwić, dają to biorą. Ktoś też opłaca pochody narodowców, kiboli czy miesięcznice. Pieniądz jest dobrem powszechnym a nie przynależnym wyłącznie określonym grupom.

  3. Rady Kramek — takim szykiem napisała to szanowna redakcja. Co za brak wyczucia języka polskiego! Powinno się oddzielić tego Rady’ego — od Kramka, bo w tym porządku wydaje się, jakby tak miał na imię! Powinno być: „Kramek. Szef Rady fundacji”)

  4. Huj mnie obchodzi kto ich sponsorował plujecie na Wyborczą TVN Lisa Olejnik że niemiecki kapitał niemieckie media że Soros jedna czy druga sponsorowana fundacja 🙂 Kapitał nie ma narodowości po prostu mają na to przyzwolenie ! Jeśli Wyborcza dotowana jest milionami zł z budżetu a ewentualna kara jaką może nałożyć sąd to kilka tyś zł na jakiś zapomniany dom dziecka – Jak trzeba to Kierowce czy przedsiębiorce to wiedzą jak nauczyć rozumu i jak mu kieszeni pierdolnąć wiec odjebać się od Wyborczej i sponsorów skoro prawo na to pozwala …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here