Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych to cyberprzestępczy gang! Wiemy, w jaki sposób zablokowali kilkaset patriotycznych fanpejdży na FB

fot. Twitter

To niebywałe, że coś takiego w ogóle było możliwe. Kierowany przez skazanego za przestępstwa Rafała Gawła Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych do zablokowania patriotycznych fanpejdży na Facebooku wykorzystał metody cyberprzestępcze.

Według profilu Antykomuna atak był przeprowadzony w sposób zautomatyzowany, z wykorzystaniem fałszywych kont użytkowników Facebooka. Z tych fejkowych profili były następnie wysyłane zgłoszenia o naruszeniu zasad FB. Podszywający się pod użytkowników portalu ludzie Gawła, wykorzystując po kilka fałszywych kont jednocześnie, zgłaszali administratorom FB rzekome treści neofaszystowskie, skrajnie prawicowe i antyislamskie.

Atakujący wykorzystali słaby punkt algorytmu Facebooka, który blokuje fanpjedż po przesłaniu określonej przez algorytm liczby zgłoszeń o naruszeniu zasad Facebooka. W sumie ofiarą cyberataku padło 2000 fanpejdży, z których około 350 zostało zablokowanych. Są wśród nich m.in. tak popularne jak niezlomni.com, prawdaobiektywna.pl, zaorane.com, pl.blastingnews.com, polskaracja.com, wrealu24.pl, wsedno24.pl, tysol.pl, ale także np. facebookowe profile stowarzyszeń rekonstrukcyjnych oraz sklepów, sprzedających odzież patriotyczną!


Czytaj też: Instytut Ordo Iuris pomoże profilom blokowanym i cenzurowanym na Facebooku. Będą prywatne akty oskarżenia i wnioski do UOKiK

Zablokowano też m.in. takie fanpage jak Anty Nowoczesna PO, Antykomuniści- precz z komuną, Armia Krajowa, Bóg Jest Z Nami Patriotami, Chcemy drugiej kadencji PiS, Chcemy nowej i potężnej Polski, Dumny z bycia Polakiem, Fanatycy Chrystusa, II wojna światowa w fotografiach, Media kłamią, Memy o Petru, Nie dla islamizacji, Nie dla Islamizacji Polski, Nie dla niemieckiego kapitału w polskich mediach, Nie dla TVN, Nie oglądam TVN 4.0, niezłomni.com, Od małego na całego – Polska mą Ojczyzną, Państwo Antyislamskie, Patriota Biało-Czerwony, Szacunek dla tych co oddali życie za wolną Polskę, TVN kłamie, Żołnierze Wyklęci.

Wszystkiego tego dokonała organizacja, kierowana przez człowieka, który w 2016 roku został uznany przez Sąd Okręgowy w Białymstoku winnym m.in. oszustwa, wielokrotnego doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, przywłaszczenia mienia wartości ok. 200 tys. zł na szkodę banku i kontrahentów. Sąd wymierzył mu za to karę 4 lat pozbawienia wolności, 12 tys. zł grzywny, zakaz prowadzenia działalności gospodarczej na 10 lat oraz zajmowania stanowisk w zarządach stowarzyszeń na 5 lat.

Wyrok jest jednak na razie nieprawomocny i Gaweł, który odwołał się do sądu apelacyjnego, wciąż pozostaje na wolności i spokojnie kieruje organizacją, która za cel postawiła sobie zniszczenie patriotycznych i prawicowych stron internetowych.

Czytaj też: Skandal! To jego organizacja stoi za masowym blokowaniem prawicowych stron na Facebooku. Nie uwierzysz, kim jest Rafał Gaweł

Wiele wskazuje na to, że pomimo nagłośnienia sprawy przez niezależne media ośrodek Gawła wciąż prowadzi swoją akcję. Zablokowany został m.in. facebookowy profil Pawła Ozdoby, administratora stron o charakterze katolickim.

Sprawa jest ogromnym skandalem również z powodu postępowania samych administratorów Facebooka, którzy mimo nagłośnienia sprawy nie zareagowali na cyberprzestępcze działania Gawła i jego organizacji i dopuścili do ich eskalacji. To nie tylko działanie na niekorzyść setek tysięcy użytkowników portalu, ale także akceptacja przestępczych działań oraz współudział w cenzurowaniu niezależnych mediów w Polsce.