Krzysztof Bosak o manifestacji Obywateli RP: To jest ewidentna prowokacja. Liczyli, że ktoś będzie próbował nabić im guza [WIDEO]

Reklama / Advertisement

1 sierpnia, upamiętnienie wybuchu Powstania Warszawskiego to zdecydowanie nie jest czas na bojówkarskie demonstracje. Obywatele RP nie potrafili jednak uszanować pamięci żołnierzy i zorganizowali agresywną kontrmanifestację.

„Pojawienie się w taki dzień, z tak obraźliwymi transparentami, bo te transparenty nazywają tych ludzi idących w pochodzie faszystami, jest to oczywista prowokacja” – komentował, Janowi Bodakowskiemu, sprawę Krzysztof Bosak.

Zobacz także: Michalkiewicz i Sommer: Wypędzono pół miliona ludzi. Zlikwidowano całe miasto. To obciąża ówczesne władze Rzeczpospolitej [VIDEO]

„Jedna z organizacji podpisanych pod tymi transparentami są Obywatele RP. Wiemy, że to jest ich strategia – prowokować, wywoływać wobec siebie przemoc i stawiać się w roli ofiary” – skomentował manifestację działacz Młodzieży Wszechpolskiej.

„Bardzo dobrze, że marsz ich minął. Nikt ich nie zaczepiał, tak właśnie powinno być. Prowokatorów należy pozostawić samym sobie” – podsumował.

Autor filmu Jan Bodakowski

Reklama / Advertisement