Michalkiewicz i Sommer: „Wyszedł na jaw tajny pakt Duda, Kamiński, Gersdorf. Rozgonić kastę sędziów!” [VIDEO]

Reklama / Advertisement

„Pani Gersdorf posła po rozum do głowy. W momencie, gdy jej pensja już jest obroniona i postanowiła oddać Trybunałowi Konstytucyjnemu co konstytucyjne. I okazuje się, że już nie będzie miała zdania na temat procesu ministra Kamińskiego”.

Takie wprowadzenie zrobił Tomasz Sommer do kolejnego video komentarza Stanisława Michalkiewicza. Tym razem głównym tematem dyskusji były sądy, a dokładniej sędziowie Sądu Najwyższego, którzy to mieli w trakcie dyskusji z prezydentem Andrzejem Dudą wpływać na jego decyzję.

„Dlaczego Pan Duda podjął decyzję o wecie? Nie tylko po 45-minutowej rozmowie z naszą Złotą Panią ale chyba w nadziei na zabezpieczenie się przed ewentualnym pociągnięciem do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu” – skomentował Michalkiewicz.

Publicysta przypomniał również niedawną sprawę związaną ze stanowiskiem, na jakim stał Sąd Najwyższy w temacie ułaskawienia ministra Kamińskiego, byłego szefa CBA. Wcześniej bowiem sędziowie wielokrotnie wypowiadali opinię, że akt łaski prezydenta Dudy był przedwczesny.

Czytaj też: Najpierw bronili Sądu Najwyższego, teraz go hejtują. Lis bluzga na Twitterze. Co takiego się wydarzyło?

„Sąd Najwyższy stanął na pryncypialnym stanowisku, że Pan Prezydent ułaskawiając Pana Mariusza Kamińskiego przed zapadnięciem pełnomocnego wyroku złamał konstytucję i kodeks postępowania karnego.” – przypominał Stanisław Michalkiewicz.

Sprawa jednak okazała się nieaktualna po rozmowach w Pałacu Prezydenckim, bo jak stwierdził „Pan Prezydent zagwarantował nienaruszalność posad sędziów Sądu Najwyższego w zamian za co, Pani prezes Gersdorf obiecała mu najwyraźniej, że niezawisły Sąd Najwyższy pójdzie mu na rękę”.

„Mamy dowód, już teraz nie poszlakę, ale dowód za ile można przekupić sędziów Sądu Najwyższego. Można ich przekupić, za pozostawienie na posadzie. To jest ta słynna niezawisłość sędziowska.” – podsumował Michalkiewicz.

Zobacz też: „Operacja budżet”. Kolejny polityk grozi Polsce i Węgrom obcięciem unijnych funduszy za nieposłuszeństwo wobec Brukseli. „Mamy w domu podpalaczy”

Reklama / Advertisement