Ostry antyniemiecki spot w TVP: „To z waszych podatków Adolf Hitler finansował zbrodnie i mordowanie ludzi!”. Czy telewizja przegięła? [SONDAŻ]

fot., TVP Info

W 73. rocznicę powstania warszawskiego TVP Info wyemitowała spot skierowany do Niemców. Lektor, w języku niemieckich, oskarża: „To z waszych podatków Adolf Hitler finansował zbrodnie i mordowanie ludzi!”.

Spot pokazano na początku programu „Minęła 20” autorstwa Michała Rachonia. Trwa ok. 40 sekund i zaczyna się od słów: „Niemcy, to wy w demokratycznych wyborach wybraliście Adolfa Hitlera i NSDAP! To z waszych podatków Adolf Hitler finansował zbrodnie i mordowanie ludzi!”. Ilustracją są zdjęcia nazistowskiego przywódcy oraz loga niemieckich firm.

Do tych ostatnich skierowane są słowa: „Niemcy, to wasze firmy bogaciły się na grabieniu i mordowaniu obywateli Polski i innych państw! To wy karaliście śmiercią Polaków ratujących Żydów! To wasze państwo zbudowało obozy śmierci w okupowanej przez was Europie!”.

Spot kończy się wezwaniem: „Niemcy, nie zakłamujcie historii! Przeproście Karola Tanderę i inne swoje ofiary!”.

Całe nagranie możecie obejrzeć poniżej:

„Antyniemiecki spot” wzburzył lewicowe środowiska, szczególnie Gazety Wyborczej. Niektórzy publicyści wprost mówili, że ze względu na interesy polityczne i gospodarcze Polski nie powinno się emitować takich video. A wy co sądzicie na jego temat?

Czy telewizja publiczna miała rację emitując tak ostry spot?

Czytaj też: Szeremietiew: „Warszawa, także bez Powstania, zostałaby starta z powierzchni ziemi a jej ludność wymordowana”

11 KOMENTARZE

  • Jak słyszę termin „demokracja” to ręka sięga mi po broń – której niestety z powodu demokracji i demokratów – nie mam.
   Kiedyś, aby rozumieć tekst, to zamiast słowa „socjalizm” podstawiało się „Związek Radziecki”.
   Dzisiaj podstawiamy zamiast „demokracja” słowo-klucz „żydostwo” i wszystko staje się jasne.

   • Z dawnych ciekawostek. W 1967 nadsztygar Owca (fajny chłop) wyjechał do Berlina. Sensacja na KWK Paweł! na tydzień. Jakiś pogrzeb. Gdy wrócił wszyscy pytali jak tam jest? W tramwajach taki sam tłok jak u nos w Chebziu! I dodał – ale jo miołek zawsze siedzonce! Jakżeś to załatwiał? – pytali zaciekawieni Chebzianie. A nadsztygar wyjaśniał – inom wloz do banki tom godoł „idi w pizdu” i miołek 3 metry luzu do wyboru miejsca siedzoncego. Znajomość języków obcych jest bardzo w życiu pomocna.

 1. Schetyna z Petru dostanie zawału jak to zobaczy. Co by się stało gdyby Niemcy musieli odszkodowania płacić? Nie dostali by wypłat 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here