Misja Newsweeka: zohydzić Polakom Powstanie Warszawskie. Zobacz, jak wychowuje się nowe pokolenie lemingów

fot. screen facebook.com / wikipedia.org
Reklama / Advertisement

„Czy to AK wywołując Powstanie wydawała wyrok na Warszawę?” – takim pytaniem reklamuje swój tekst portal Newsweek Polska. Jednocześnie przytacza cytat, którego zamiarem jest ewidentnie zohydzenie historii Powstania Warszawskiego – „Oficerowie AK wzięli jako zakładników setki tysięcy mieszkańców stolicy i skazali ich na zagładę”.

Zniszczyć wszystko co Polskie i dla Polaków ważne. Taka taktyka od dawna przyświeca redaktorom Newsweek Polska, którzy przy każdej możliwej rocznicy za wszelką cenę starają się znaleźć historyka, który źle wypowie się na temat polskich bohaterów. Tak też było i w tym przypadku.

Zobacz także: Godzina „W” na Rondzie Dmowskiego. Warszawiacy oddali hołd żołnierzom Powstania Warszawskiego [VIDEO]

W dniu 1 sierpnia, 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, dniu który dla zdecydowanej większości Warszawiaków jest dniem szczególnym, pojawił się wywiad z profesorem Andrzejem Leonem Sową. Rozmowa atakująca Komendę Główną Armii Krajowej, żołnierzy oraz wszystko to z czego Polacy w tym dniu mogą być dumni.

W wywiadzie czytamy między innymi: „To było jednak wojsko. Niewyszkolone dobrze, ale zdyscyplinowane. Ważne były rozkazy. Poza tym proszę zauważyć: na początku zakładano, że broni do przeprowadzenia powstania jest dość. Kiedy zorientowano się, że nie ma broni, że jest jej wielokrotnie za mało, zdarzało się coś odwrotnego niż spontaniczne akcje – dezercje, w tym oficerów!”

Pomimo, często bardzo ogólnych, negatywnych określeń dotyczących historii z sierpnia i września 1944 roku znaleźć można również bezpośrednie ataki na dowódców Armii Krajowej, który historyk przedstawia jako winowajców wymordowania Warszawy.

„Tak to widział sam Grot-Rowecki. Znam sytuację, gdy zawodowi oficerowie wstydzili się przyznać, że są oficerami… A w czasie II wojny generał Rowecki dopuszczał, że walką, również krwawą, można odbudowywać ten upadły w 1939 roku prestiż. To nie była jedyna, ale jedna z istotnych motywacji tworzenia podziemnej armii i przygotowania jej do boju.

źródło: newsweek.pl / Wolność24.pl


Czytaj też: Przerażające video, które zmieniło światową politykę. To po jego obejrzeniu Trump wycofał wsparcie dla syryjskich rebeliantów. Uwaga – drastyczne sceny [VIDEO 18+]

Reklama / Advertisement