Szokujące teorie KODowców broniących Tuska. „Nigdzie na świecie nie ma komunizmu. Porównajcie Wenezuelę i USA – to wszystko jest demokracja” [VIDEO]

Reklama / Advertisement

„Dlaczego Pan uważa, że czerwone jest złe?” zapytała jedna z manifestantek Jana Bodakowskiego, nagrywającego manifestację Komitetu Obrony Demokracji popierającą Donalda Tuska, który jest obecnie przesłuchiwany w Prokuraturze Krajowej w sprawie śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej.

Pomimo, że wydarzenie przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie związane jest z obecnością tam Donalda Tuska to jednak zarejestrowana rozmowa dotyczyła zupełnie innych spraw, niż mogłoby się wydawać. Przedstawicielka KODu postanowiła wyjaśnić bowiem istotę ustroju jakim był komunizm oraz jego zastosowanie na świecie.

Zobacz także: Donald Tusk przesłuchiwany ws. katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński – „Ma się czego obawiać”

„Czy w 1933 roku, kiedy Hitler dochodził do władzy w Niemczech była demokracja?” – pyta manifestantka. Na odpowiedź potwierdzającą stwierdza – „No więc teraz możemy mówić, że demokracja wywołała II Wojnę Światową”.

W związku z tym, Jan Bodakowski zapytał kobietę, czy jej zdaniem nie można obarczać systemu komunistycznego zbrodniami i wymordowaniem 100 milionów ludzi.

Nie proszę Pana, ustroju nie możemy obarczyć. Możemy obarczyć Stalina, możemy obarczyć Hitlera, możemy obarczyć Mussoliniego ale nie ustrój”. – skomentowała przedstawicielka KODu.

Przypomnijmy, Szef Rady Europejskiej wszedł na czwartkowe przesłuchanie tuż przed godziną 10. Półtorej godziny później, na specjalny briefingu, prok. Jaraszek poinformował, że przesłuchanie trwa, a b. premierowi towarzyszy pełnomocnik mecenas Roman Giertych. Kilkukrotnie podkreślił, że Tusk zeznaje w charakterze świadka.

Na początku kwietnia ubiegłego roku śledztwo smoleńskie od zlikwidowanej prokuratury wojskowej przejęła Prokuratura Krajowa. Już w czerwcu prokuratorzy poinformowali, że konieczne jest przeprowadzenie ekshumacji 83 ofiar katastrofy (wcześniej, w latach 2011-12, przeprowadzono dziewięć ekshumacji, cztery osoby zostały skremowane).

W ubiegłym tygodniu PK poinformowała, że znane są już wyniki badań genetycznych 32 z 33 ofiar katastrofy smoleńskiej, które dotąd ekshumowano na jej polecenie, począwszy od listopada ubiegłego roku. W 13 przypadkach znaleziono w trumnach części ciał innych osób, ujawniono też zamianę dwóch ciał. W czerwcu PK podała, że nieprawidłowości stwierdzono m.in. w trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Reklama / Advertisement