U Owsiaka nauczysz się, jak wiązać hidżab. Warsztaty dla nowoczesnych kobiet na Przystanku Woodstock

fot. woodstock.pl / pixabay.com
Reklama / Advertisement

Nauka wiązania hidżabu, warsztaty kultury arabskiej czy też zaplatania makramy – to tylko niektóre z ćwiczeń w których mogą uczestniczyć tegoroczni woodstockowicze. Wioska Wielu Kultur wie najlepiej, czego powinny się uczyć nowoczesne kobiety.

Organizatorem Wioski Wielu Kultur są organizacje znane w Polsce przede wszystkim z zapraszaniem do naszego kraju islamskich imigrantów. Na rozpoczęty dziś festiwal zaprosił je jego organizator, Jerzy Owsiak. Żeby utwierdzić swoich zwolenników w przekonaniu dobrze wykonywanej pracy, bo zapewne większość z festiwalowych gości jest za przyjęciem przybyszów z krajów arabskich, postanowili oprócz licznych rozmów i rozdawania ulotek zorganizować także specjalne warsztaty.

Zobacz także: Przystanek Woodstock bez niemieckich służb. MSW zrezygnował z ich pomocy z powodu zagrożenia terrorystycznego. „Bezpieczeństwa będą pilnować tylko osoby pracujące w polskich instytucjach”

Jak sami określają na oficjalnej stronie internetowej festiwalu Woodstock – „Naszą działalność można podzielić na trzy szerokie kategorie: pomoc migrantom w Polsce, pomoc ofiar konfliktów wojennych w innych krajach oraz edukacja społeczeństwa polskiego.”

Jak Polacy mają się przygotować na przyjęcie imigrantów? Czy może powinniśmy nauczyć się przedstawiać im historię Polski czy też pomagać w trudnym do przyswojenia języku polskim?

Nie! Polskie kobiety powinny nauczyć się wiązać hidżab, tak aby nie urazić uczuć religijnych islamistów i dostosować się do panującego w ich krajach prawa szariatu. Jakby tego było mało w planie „rozrywek” Wioski Wielu Kultur znajdziemy również lekcje dotyczące samej kultury arabskiej, a to już zdecydowanie przybliży nas do cywilizowanego świata, który z chęcią przyjmie imigrantów z Syrii, Afganistanu, Somalii itd.

Nie samą nauką człowiek żyje, więc dodatkowo przygotowano również „wieloformatowe gry planszowe dotyczące migracji i uchodźców” w których będzie można wygrać nagrody oraz otrzymać ciekawe multimedialne materiały edukacyjne.

źródło: woodstock.pl / Wolność24.pl

Czytaj też: Przerażające video, które zmieniło światową politykę. To po jego obejrzeniu Trump wycofał wsparcie dla syryjskich rebeliantów. Uwaga – drastyczne sceny [VIDEO 18+]

Reklama / Advertisement