Wykład profesora Chodakiewicza o islamie. Warszawa, we wtorek

Islam Chodakiewicz (fot Jan Bodakowski)

Akcja Katolicka i stowarzyszenie „PJN” senatora Żaryna zapraszają na wykład profesora marka Chodakiewicza „Świat Islamu”. Wtorek o 18:00. Urząd Dzielnicy Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 70.

Dzień wcześniej w najbliższy poniedziałek 7 sierpnia od 17.30 do 22.00 spotkanie „Międzymorze jako element polityki historycznej” z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem. Prowadzenie dr Tomasz Sommer. Warszawa. centrum Edukacyjne IPN. Przystanek Historia. Marszałkowska 21/25

„Międzymorze” to opus magnum prof. Chodakiewicza. Praca spinająca przeszłość, teraźniejszość i przyszłość obszarów pomiędzy Bałtykiem a Morzem Czarnym, na których od tysiąclecia rozgrywa się historia Polski i Polaków oraz innych państw i narodów, z którymi współżyliśmy i współżyjemy. To przełomowa wizja historiograficzna, która pokazuje, że najważniejsze dla tej mozaiki kulturowej jest to, by mimo rozmaitych przeszkód, były całością”

Prof. Marek Jan Chodakiewicz jest historykiem, tytuł doktora zdobył na Columbia University. Od 2003 r. jest profesorem historii w The Institute of World Politics w Waszyngtonie. W kwietniu 2005 został przez prezydenta Busha powołany do amerykańskiej Rady Pamięci Holokaustu, a od 2008 r. jest kierownikiem Katedry Studiów Polskich im. Tadeusza Kościuszki (The Kosciuszko Chair of Polish Studies). W 2016 r. wydał książkę Międzymorze – pracę spinająca przeszłość, teraźniejszość i przyszłość obszarów pomiędzy Bałtykiem a Morzem Czarnym, na których od tysiąclecia rozgrywa się historia Polski i Polaków oraz innych państw i narodów, z którymi współżyliśmy i współżyjemy. Był konsultantem historycznym przemówienia Prezydenta USA Donalda Trumpa podczas jego wizyty w Polsce w lipcu 2017 r.

Jan Bodakowski

O opiniach profesora Chodakiewicza o Islamie pisaliśmy w
Profesor Marek Chodakiewicz zdradza tajemnice Alawitów. Uznawanych przez muzułmanów ze sektę władców Syrii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here