Niech zmiennopłciowi służą w wojsku. Demokraci chcą, by sekretarz obrony USA zignorował Trumpa

50 Demokratów, członków Kongresu wystosowało list do generała Jamesa Mattisa, w którym domagają się, by zignorował rozporządzenie prezydenta Trumpa dotyczące zakazu pełnienia służby wojskowej przez osoby zmiennopłciowe.

Prezydent USA 26 lipca w serii tweetów zapowiedział, że wyda rozporządzenie, zakazujące osobom zmiennopłciowym służby wojskowej. Od tego czasu w protestach nie ustają Demokraci i środowiska LGBT.

50 demokratycznych członków Kongresu wystosowało w tej sprawie list do Jamesa Mattissa zwanego „Mad Dog” (Wściekły Pies – tłum. red.) sekretarza obrony, by ten nie stosował się do rozporządzenia.

Zobacz też: Lewica zawyje z oburzenia. Trump zapowiedział ostre decyzje dotyczące służby w siłach zbrojnych

Jako członkowie Kongresu, w trosce o nasze siły zbrojne i politykę w stosunku do społeczności LBGTQ, piszemy, by nie tylko wyrazić nasz stanowczy protest przeciwko zapowiedzianemu przez Prezydenta Trumpa zakazowi powoływania do służby osób zmiennopłciowych, ale by także przypomnieć, by nie stosował się Pan do jakichkolwiek niekonstytucyjnych zaleceń, które mogą być wydane – czytamy w liście do generała.

Odrzucamy tezę, iż obecność osób zmiennopłciowych obniża morale i zdolności bojowe naszych sił zbrojnych – piszą Demokraci.

Członkowie Kongresu wzywają też Mattisa, by nie usuwał z wojska żadnych osób zmiennopłciowych.

Pentagon nie otrzymał jeszcze treści rozporządzenia, więc jak zapowiedział Generał Joseph Dunford Szef Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych, na razie dotychczasowa polityka w stosunku do osób zmiennopłciowych nie uległa zmianie.

Administracja Trumpa ewentualną decyzję prezydenta uzasadnia ogromnymi kosztami operacji zmiany płci, które ponosi wojsko. Żołnierz, który przechodzi taki proces jest też przez blisko rok niezdolny do jakiejkolwiek służby. Ponadto obecność takich osób, zwłaszcza wtedy, gdy w grę wchodzą sytuacje intymne – wspólne łazienki, toalety, szatnie etc źle wpływa na komfort i morale żołnierzy. To zaś obniża ich wartość bojową.

Według Demokratów niedopuszczanie osób zmiennopłciowych jest dyskryminacją ze względu na płeć i jako takie niekonstytucyjne.

Zwolennicy zakazu w odpowiedzi argumentują, że ze służby w wojsku eliminują nawet takie dolegliwości jak płaskostopie, czy astma, więc tym bardziej powinna wykluczać niestabilność emocjonalna i psychiczna.

Osobom zmiennopłciowym na służbę w wojsku zezwolił prezydent Obama.

Najsłynniejszym żołnierzem zmiennopłciowym był niejaki Bradley Edward Manning skazany na karę 35 lat więzienia za przekazywanie WikiLeaks tajnych dokumentów wojskowych.W czasie odbywania kary Manning obwieścił, iż jest kobietą i przeszedł na koszt państwa wszystkie związane z tym zabiegi. Manning już jako Chelsea został/a ułaskawiony/ułaskawiona przez prezydenta Obamę i wyszedł/wyszła z więzienia.

Zobacz też: Tą decyzją Trump rozwścieczy lewactwo. Radykalna zmiana polityki migracyjnej. „Żadnych zasiłków przez 5 lat” [VIDEO]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here