Tomasz Rzymkowski „Śmierć profesora Bogusława Wolniewicza to ogromna strata patriotycznej elity Polski”

Tomasz Rzymkowski i Bogusław Wolniewicz

W swoim najnowszym wpisie na Facebooku poseł Tomasz Rzymkowski stwierdził, że „Śmierć profesora Bogusława Wolniewicza to ogromna strata patriotycznej elity Polski.

Miłość mądrości (gr. filo – miłość, gr. zofia – mądrość) w Jego wykonaniu była niedoścignionym wzorem. W czasach, w których – jak sam mówił – nic nowego w filozofii nie wymyślono, trzymał się sprawdzonych zasad, wykazując kryzys kultury europejskiej.

Bezkompromisowo stosował zdrowy rozsądek, odważnie krytykując negatywne zmiany społeczne i polityczne. Bronił chrześcijaństwa samemu będąc niewierzącym, gdyż wiedział, jak mocnym jest ono fundamentem cywilizacji łacińskiej. Siła tego przekonania była widoczna w etykietce, którą lubił się przedstawiać (rzymski katolik – niewierzący).

Jego moralno-intelektualny sojusz z Kościołem doceniło Radio Maryja, goszcząc go wielokrotnie w swoich audycjach. Pesymistycznie patrzył na człowieka i społeczeństwo, ale jednocześnie tak bardzo admirował człowieczeństwo, że do obrony jego granic nie wahał się promować idei kary śmierci.

Wielki umysł, którego będzie nam brakowało. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci”.

Do opinii posła Tomasza Rzymkowskiego warto dodać, że profesor Wolniewicz był doceniany przez wielu prawicowców pomimo, że był zwolennikiem aborcji i eutanazji, wspierał politykę Izraela wobec Palestyńczyków, uznawał Józefa Piłsudskiego i Władysława Gomółkę za wybitne postacie, doceniał PRL za rozbudowę socjału, doceniał marksizm, popierał integracje z Unią Europejską,

Jan Bodakowski

O profesorze Wolniewiczu pisaliśmy w
Obrzydliwa manipulacja niemieckiego portalu dla Polaków. Tak informowali o śmierci Baumana, a tak Wolniewicza. Znajdź różnicę

4 KOMENTARZE

  1. Niech Jan Banderowski nie kłamie, mówiąc o profesorze jako zwolenniku aborcji, którym nie był. Mówił jedynie, że „kompromis aborcyjny” to z politycznego pkt. widzenia jedyne realne rozwiązanie. Jeśli chodzi o eutanazję to tylko ograniczoną do świadomych tego osób, a nie odłączanie od aparatury na widzimisię lekarza zbrodniarza. A Gomułkę, to każdy by doceniał po okresie Stalinizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here