Bardzo szczelne granice na wschodzie. Polska Straż Graniczne skutecznie zatrzymuje imigrantów

fot. facebook.com/strazgraniczna

O 75 procent spadła liczba wniosków o azyl w Polsce. Polska Straż Graniczna bardzo restrykcyjnie sprawdza osoby, chcące osiedlić się w Polsce.

Na polskich granicach w tym roku złożono tylko 554 wnioski o azyl dotyczące 1538 osób – wynika z danych Straży Granicznej. W ubiegłym roku w podobnym okresie wnioski o azyl złożyło blisko 6 tys. osób, głównie z Czeczenii. Spadek osób starających się o ochronę międzynarodową sięga 75 proc. Powód? Gęste sito na polskich granicach.

Zobacz także: Straż Graniczna i celnicy nakryli pasażera na gapę. Cudzoziemiec w TIRze chciał wedrzeć się do Polski

To efekty restrykcyjnej polityki rządu wobec imigrantów – ocenia cytowana przez „Rzeczpospolitą” prawniczka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Marta Górczyńska.

Lewackie media od lat krytykują Polską Straż Graniczną za restrykcyjne podejście nawet do osób deklarujących chęć złożenia wniosku o azyl. Dzięki temu granica na wschodzie jest określana jako „najszczelniejsza” w Unii Europejskiej – Wiele osób nie jest w ogóle dopuszczanych do postępowania azylowego. Otrzymują decyzje o odmowie wjazdu. Dziennie udaje się wjechać jednej rodzinie – dodaje Górczyńska.

Jak czytamy funkcjonariusze odpierają zarzuty. – Straż Graniczna nie rozstrzyga zasadności przyznania bądź odmowy przyznania ochrony międzynarodowej, ale weryfikuje cel wjazdu i pobytu cudzoziemca w Polsce – tłumaczy podporucznik Agnieszka Golias, rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej.

źródło: PAP / Wolność24.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here