Palisz w pracy? Jeśli tak to jesteś obciążeniem dla swojego pracodawcy. Zobacz ile firmy w Polsce tracą na przerwach „na papierosa”

Francja drastycznie podnosi ceny papierosów/ Twitter

„Z naszych obliczeń wynika, że dziennie firmy z tego powodu, że ich pracownicy idą na papierosa, tracą blisko 31 mln złotych dziennie” – powiedział przedstawiciel Work Service S.A. firmy Marcin Ganclerz.

„Mówi się, że czas to pieniądz, w tym przypadku czas spędzony na papierosie to strata pieniędzy dla pracodawców” – podkreśla Ganclerz.

Zobacz także: Palisz papierosy? Lepiej nie wchodź w ten artykuł. To, co szykuje rząd mocno Cię zdenerwuje

Według badania wynika, że 3 na 10 Polaków to nałogowi palacze, a 24 procent pracowników pali w pracy i średnio wypalają 8,7 papierosa. „Z naszych obliczeń wynika, że dziennie firmy z tego powodu, że ich pracownicy idą na ‚dymka’ tracą blisko 31 mln złotych w skali tylko jednego dnia” – powiedział Ganclerz. To koszty, które wg. badania ponoszą właściciele średnich i dużych przedsiębiorstw w Polsce.

Jak tłumaczył, ta strata wynika z tego, że pracownik wychodzący na papierosa odrywa się od swoich obowiązków, w tym czasie nie pracuje i nie wykonuje powierzonych mu zadań.

W dodatku takim przerwom często towarzyszą rozmowy, co dodatkowo wydłuża czas oderwania od pracy. „Wychodzi na to, że z 8 godzin pracy jedna godzina jest poświęcona na palenie i przerwy z tym związane” – podsumował.

źródło: PAP / Wolność24.pl

4 KOMENTARZE

  1. Tak to można maszyny obliczać a nie ludzi. Nie jeden po tym kiepku dostaję takiego kopa ,że przez kolejną godzinę pracuję bardziej wydajnie niż ci co tego dopalacza nie używają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here