To już otwarta wojna prezydenta z PiS i Macierewiczem. W Święto Wojska Polskiego nie będzie nominacji generalskich

Andrzej Duda, Antoni Macierewicz. fot. PAP/Jakub Kamiński

15 sierpnia w rocznicę Cudu nad Wisłą i w dniu Święta Wojska Polskiego prezydenci tradycyjnie wręczali nominacje generalskie i admiralskie. W tym roku jednak ich nie będzie. To nowa odsłona konfliktu PiS – prezydent.

O decyzji Andrzeja Dudy odwołującej uroczystości wręczenia nominacji admiralskich i generalski  poinformowało dziś Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

W ocenie Prezydenta, trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich – czytamy w komunikacie BBN

Prezydent oczekuje, że w ramach współpracy Biura Bezpieczeństwa Narodowego z Ministerstwem Obrony Narodowej rozwiązania dotyczące systemu kierowania i dowodzenia zostaną wypracowane w najbliższym czasie, co pozwoli na podjęcie stosownych decyzji kadrowych – dodano w komunikacie.

To kolejna odsłona konfliktu pomiędzy PiS-em, a prezydentem Andrzejem Dudą. Spory i różnice zdań wyszły pierwszy raz na jaw po tym, jak Andrzej Duda zawetował dwa projekty ustaw ministra Ziobry – o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

Weta zupełnie zaskoczyły rząd i PiS. Ze strony polityków rządzącego ugrupowania padło wiele ostrych, często wręcz szyderczych i obraźliwych słów. Celowali w tym zwłaszcza sam Ziobro i jego wiceministrowie.

Jarosław Kaczyński choć zareagował na decyzję o wetach z oburzeniem i mówił iż prezydent „pobłądził moralnie”, później jednak starał się załagodzić konflikt.

Dzisiejsza decyzja prezydenta na pewno jednak nie będzie mu się podobać, zwłaszcza, iż prezydent wyraźnie krytykuje jego faworyta – Antoniego Macierewicza.

Zobacz też: Rozłam w obozie władzy. Prezydent krytykuje partię Kaczyńskiego i przyznaje: „Działania PiS szkodzą dobrej zmianie”

14 KOMENTARZE

  1. Judasz i tyle, skończy tak jak on !!! Wygląda na to ze kończą się rządy Pisu. Duda zdradził teraz czas na Gowina i Morawieckiego a będzie posprzątane. Zrobią partie prezydencką plus „antysytemowiec” kukiz i znowu będą tu rządzić Niemcy z ruskimi. Jedyna nadzieja w tym że Trump do tego nie dopuści i przyśle tu swoich doradców uwolnią gospodarkę i wtedy ludzie zobaczą ,że opłaca się im Pis popierać.

    • taaakkk i wrócić PO bo niestety wolnościowcy na dziś nie przedstawiają żadnej siły. Tyle roczników wychowanych przez JKM i co g…. !!! 4 europosłów kilku posłów i co zbudowali coś?? działają w terenie ?? Odpowiedz brzmi nie !!

      • Polskojęzyczne menelstwo świata poza POPiSem nie widzi.
        Wam kury i kaczki szczać prowadzić, a nie na wybory chodzić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here