Były senator PiS-u wysłał mocny list do prezydenta Dudy ws.reformy sądów. „Zabicie tej reformy nie będzie Ci wybaczone”

Prezydent Andrzej Duda/ PAP: Leszek Szymański

Wojna PiS-u z prezydentem. Były poseł i senator PiS Bogdan Pęk przesłał do redakcji portalu niezalezna.pl list, który skierował do prezydenta RP Andrzeja Dudy. Padają w nim mocne słów.

„Znając Twoje osobiste zalety, a zwłaszcza głęboki patriotyzm, wiedzę i wielki talent medialny, wspierałem Ciebie ze wszystkich sił. Nie ulega wątpliwości, że bez Twego zwycięstwa nie byłoby historycznego sukcesu w wyborach parlamentarnych i Rządu Prawicy.” – pisze były senator Bogdan Pęk.

Czytaj też: Tiger szydzi z Powstania Warszawskiego i katastrofy smoleńskiej. Internauci oburzeni: „Wylewamy was do kibla!” [ZDJĘCIA]

-„Dwa lata prezydenckiej kadencji należy ocenić bardzo wysoko, a na tle poprzedników jako pozytywny przełom. Rozumiem doskonale jaka jest cena działania w ciągłym stresie, wobec nieustających ataków, połajanek, presji i prób zastraszania. Dostrzegam także poważne niedostatki w komunikacji i partnerstwie z obozem rządowym, z próbami ograniczania prezydenckich kompetencji włącznie” – pisze się były polityk do prezydenta.

Dlatego proszę Cię usilnie, przygotuj SKUTECZNE PROJEKTY zawetowanych ustaw. Nie pozwól manipulować sobą różnym niespełnionym osobnikom i przedstawicielom korporacji prawniczych, a zwłaszcza czynnikom zewnętrznym” – apeluje były polityk PiS.

-„Panie Prezydencie! Musisz mieć świadomość, że jeżeli Twoje decyzje spowodują zablokowanie lub drastyczne ograniczenie reformy, to tacy ludzie jak ja, staną się twymi ideowymi przeciwnikami i zamiast zapisać się w historii jako Wielki Reformator stracisz szansę na drugą kadencję.”

-„Alternatywa w postaci założenia partii prezydenckiej to pomysł na skarlenie dziejowej misji, jaką powierzyła Ci Opatrzność, a podpowiedzi niektórych doradców w rodzaju: PiS i tak nie będzie miał innego wyjścia – możesz włożyć między bajki. Choć będzie to oznaczać znaczne zmniejszenie szans wyborczych, „zabicie” tej reformy nie będzie Ci wybaczone” – pisze ostro b. senator.

Pęk zapewnia prezydenta Dudę, że jeśli jego projekty zapewnią przeprowadzenie reformy, naród nadal będzie go popierał i wspierał.

„To nie jest zwyczajny czas. Totalna opozycja zachowuje się jak rasowa targowica, wzywając na pomoc zagranicę i nawołując do obalenia rządu w imię obcych i własnych interesów. Dla nich każde ustępstwo to oznaka słabości i zachęta do radykalizacji działań” – ostrzega Bogdan Pęk.

Przeczytaj też:

Niezależna.pl/Wolność24

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here