Janusz Korwin-Mikke: „Idioci z dyplomami głosują na PO, a idioci bez dyplomów wybierają PiS”

Janusz Korwin-Mikke fot Jan Bodakowski
Reklama / Advertisement

Janusz Korwin-Mikke w swoim wpisie na Facebooku stwierdził, że „jak to był 400 lat temu powiedział śp.Franciszek, VI książę de la Rochefoucauld: „Rozum jest rzeczą najbardziej równo podzieloną w świecie; nie spotkałem jeszcze nikogo, kto skarżyłby się na brak rozumu”.

Dziś mówimy o tym, że ludzkość głupieje. To nie całkiem jest prawda.

W normalnych państwach, czyli w monarchiach, lud prosty swoje może wiedział – ale zbyt inteligentny nie był z tej prostej przyczyny, że jeśli się taki trafił, to się go szybko uszlachcało by przypadkiem nie stanął na czele ludowej rewolty. Szlachta liczyła te 1-2% społeczeństwa – i składała się z ludzi na bardzo wysokim poziomie intelektualnym.

Tu uwaga: w Polsce procent szlachty dochodził do 10 (!!) – i z konieczności średnia inteligencja szlachty była w Polsce niska.

Natomiast resztą ludności nikt się nie przejmował: robili, co chcieli, bogacili się albo nie – ale na ogół nie umieli czytać ani pisać, więc ich opinie w ogóle nie były brane pod uwagę w sprawach państwowych. Inna sprawa przed sądami: tam się mówiło, a nie pisało – więc mieli równe szanse.

Wzbogaceni chłopi i mieszczanie odkryli jednak, że wykształcenie pomaga. I to jest prawda. Zdolni ludzie – a bogacili się zdolni – powinni umieć czytać i pisać.

Niestety: do głosu doszli nauczyciele – i zaczęli przekonywać wszystkich, że jest odwrotnie: że człowiek nauczony czytać i pisać stanie automatycznie mądrzejszy. Nic głupszego: idiota z dyplomem to taki sam idiota – tylko z pretensjami.

W interesie zawodowym nauczycieli było, by uczyć wszystkich – no, i nauczono wszystkich. Skutki są koszmarne.

Zupełnie nie rozumiem nauczycieli. Utrzymują, że „WIEDZA TO POTĘGA”. I mają rację. Po czym ci sami ludzie, którzy boja się pozwolić idiocie na posiadanie pistoletu, godzą się, by dać mu do ręki wiedzę!!!

Gdyby 10 milionów idiotów miało spluwy, to zapewne rocznie zginęłoby ze sto osób – na ogół też idiotów, bo idioci obracają się w swoim towarzystwie. Strata społeczna byłaby jednak miliony razy mniejsza niż strata z tego powodu, że dziś idioci z dyplomami głosują na PO, a idioci bez dyplomów wybierają PiS!”

Jan Bodakowski

O poglądch prezesa partii Wolność pisaliśmy w
Lewica posika się z nienawiści. Janusz Korwin-Mikke chwali apartheid. „Postępowy Świat ani pisnął, bo to zrobili Murzyni, a nie Biali, więc im wolno”

Reklama / Advertisement