Tomasz Terlikowski „Dla Jerzego Owsiaka seks jest tylko czynnością fizjologiczną”

Tomasz Terlikowski vs Jerzy Owsiak. Foto: PAP/Paweł Supernak

W swoim najnowszym wpisie na Facebooku Tomasz Terlikowski uznał, że „słowa Jerzego Owsiaka o Krystynie Pawłowicz i seksie więcej mówią o nim samym i jego stosunku do seksualności, niż o posłance PiS. I wcale nie chodzi o chamstwo i seksizm (bo o tym w ogóle trudno dyskutować), ale o głębsze założenia, które aż przebijają się z obu wypowiedzi Owsiaka”.

Zdaniem Tomasza Terlikowskiego;

„1. Dla Jerzego Owsiaka seks jest tylko czynnością fizjologiczną, która nie ma nic wspólnego z budowaniem relacji, z wzajemnym darem osobowym, a pozostaje aktem, którego celem jest dobre samopoczucie (motyle w brzuchu, rozluźnione plecy). Nie ma to nic wspólnego z ludzkim rozumieniem seksualności, a jest sprowadzeniem nas do poziomu zwierząt.

2. Przy takim rozumieniu seksualności druga osoba staje się jedynie przedmiotem, który służy nam do zaspokojenia potrzeb i uzyskania korzystnego samopoczucia. Z aktu budującego relacje, umacniającego małżeństwo czy związek, seks staje się wyłącznie samozaspokojeniem przy pomocy drugiej (ewentualnie dwustronną masturbacją) osoby. I to także niewiele ma wspólnego z ludzkim, cywilizowanym rozumieniem seksualności.

3. Wiele wskazuje na to, że Owsiak uważa, że seks jest konieczny do życia, bez niego nie da się funkcjonować, co także – biorąc pod uwagę tradycje celibatu w wielu wielkich religiach – jest sprowadzeniem człowieka do poziomu zwierzęcego.

4. I wreszcie kwestia ostatnia, już z drugiego oświadczenia, najwyraźniej Jerzy Owsiak tak mocno uwierzył w swoją moc, że uważa się za człowieka, który na podstawie medialnych doniesień może stawiać diagnozy medyczne czy psychologiczne. To dla odmiany nie najlepiej świadczy o nim samym. Ale to już bardziej jego problem, niż kogokolwiek innego”.

Jan Bodakowski

O opiniach Tomasza Terlikowskiego pisaliśmy w
Tomasz Terlikowski – promowanie Biedronia w mediach ma na celu demoralizacje Polaków

9 KOMENTARZE

 1. tępak Iwan Bodakowskij cytuje płatną dziwknę, która za pieniądze:
  – nazwała Dmowskiego poganinem
  – narodowców faszystami
  – Brauna ruskim agentem
  tymczasem terlikująca przechwala się:
  – że na pudelku że ciągnie anal
  – że karmienie piersią to masturbacja dla kobiet (myśli, że tym zmotywuje do dziecioróbstwa)
  – że złodziejskie 500+ „przywraca godność”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here