Wojciech Cejrowski: Zniesienie wiz do USA byłoby niekorzystne. „Beata Szydło powinna trafić do więzienia” [VIDEO]

Wojciech Cejrowski fot Jan Bodakowski

W czasie audycji Radiowy Przegląd Prasy w Radiu Koszalin Wojciech Cejrowski przypomniał jak tragiczna jest dla Polski emigracja młodych ludzi z naszego kraju.

Mówiąc o swojej rodzinnej gminie na Kociewiu Wojciech Cejrowski przypomniał, że z jego gminy wyjechało już kilkaset osób i brakuje wykwalifikowanej siły roboczej, bo wszyscy odważni i przedsiębiorczy wyemigrowali.

Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego, słuszne są obawy Mateusza Morawieckiego, że zniesienie wiz do USA spowodowałoby jeszcze większą fale wyjazdów młodych i zdolnych, potrzebnych Polsce, ludzi.

Według Wojciecha Cejrowskiego Amerykanie łatwo wizy przyznają, tylko trzeba być związanym z Polską – np. mieć jakiś domek, czy stałą pensje. Za 100 dolarów Amerykanie dają wizy na wielokrotne wjazdy. Ludziom, których nic nie trzyma w Polsce wiz nie dają tak chętnie.

Amerykanie zgodnie z prawem nie dają wiz Polakom, bo wśród Polaków jest zbyt duża liczba osób, które nielegalnie łamiąc prawo wizowe USA pozostają w Stanach Zjednoczonych i przekraczają okres wizowy.

Taka postawa niektórych Polaków w USA dziwi Wojciecha Cejrowskiego, bo wystarczyło by gdyby Polacy chcący zostać dłużej legalnie w USA w siedzibie władz lokalnych przedłużali sobie legalnie prawo pobytu.

Komentując opinie Mateusza Morawieckiego zainteresowanego tym by amerykańskie firmy rozpoczynały działalność gospodarczą w Polsce Wojciech Cejrowski uznał, że to zły pomysł dla Polski, bo Amerykańscy pracodawcy znajdą w Polsce dobrych pracowników i ściągną ich do USA.

Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego Beta Szydło powinna trafić do więzienia za otwieranie Polski na chińskie inwestycje, co jest bardzo niebezpieczne – Chińczycy chcą inwestować w polską infrastrukturę drogową.

Wojciech Cejrowski stwierdził, też że sędzia, który zakazał dzwonienia dzwonami kościelnymi to komunistyczny trep, wywodzący się z sowieckiej szkoły. Zdaniem podróżnika komuniści chcą w Polsce odebrać katolikom wolność religijną i dla tego trzeba komunistów z Polski wywalić.

Jan Bodakowski

O Wojciechu Cejrowskim pisaliśmy w
Tym wpisem o uchodźcach Wojciech Cejrowski wkurzy lewaków

30 KOMENTARZE

 1. Panie Cejrowski,ja nie jestem komunistką a ni niczym tam co pan uznał ,że nie powinno chodzić po świecie ale gdy o 6 rano na….dalają te j…ne dzwony i budzą mi niemowlę ,które dopiero zasnęło ,to mam ochotę wystrzelić do tałatajstwa z armaty.Dawniej,gdy nie było ich w pobliżu i był cudowny,błogi spokój i śpiew ptaków ,katole i dewoty dokładnie wiedziały o której maj sie powlec do kościółka,bo nastawiały budzik.

 2. Totalna bzdura. Zniesienie wiz dotyczyć będzie jedynie wiz B1 czyli turystycznych, które nie uprawniają do pracy. Nie nastąpi żaden odpływ pracowników. Jak pracownik ma kwalifikacje, już teraz firma załatwia mu wizę pracowniczą (H, L, O, P lub Q) dzięki czemu nie musi on być pracującym turystą.

 3. Cejrowski w swojej wypowiedzi ma dużo racji i jego diagnoza jest trafna. Każdy łatwiejszy dostęp do jakiegoś kraju powoduje też większą ilość wyjeżdżających. I z tym nie ma co dyskutować.

  Inną kwestią jest czy człowiek jest wolny czy jest własnością państwa i tu z Panem Cejrowskim się nie zgadzam. Niech Państwo Polskie stworzy warunki aby ludzie od nas nie chcieli wyjeżdżać(a naprawdę jest to proste). W innym przypadku ludzie przymusem zatrzymani w kraju wprawdzie pracują na jego rzecz ale jak w tym przysłowiu „z niewolnika nie ma robotnika” popadają w coraz większą frustrację.
  Co do odmów przyznania wiz do USA znam kilka przykładów gdzie majętni ludzie nie dostawali wiz ,bo nie.

 4. Ten prowokator już niejedną głupotę wygłosił. Np. powiedział coś takiego w stylu wolnościowego janusza: „Przez 500 plus ludzie przestali zbierać grzyby i sprzedawać mi po 10 zeta za kobiałkę. 500 plus niszczy rynek”. To idź frędzlu i sam sobie nazbieraj i spróbuj przeżyć za 20 zeta.

 5. A moim zdaniem to wy jestescie pojebani ,a nie Cejrowski bo jak chinole tu wejdą to nie za 1500 zł ,a za 1000 zł będziecie zapiepszać . I jeszcze trochę a za tęsknisz za tym dzwonem ,bo jak tak dalej pójdzie to franca zniszczy chrześcijaństwo

  • Głupi jesteś i gówno wiesz o świecie. Kitajce już nie zapieprzają za grosze. To był tylko etap przejściowy-tania siła robocza. Oni raczej trzymają się w kupie i robią interesy głównie z innymi Chinolami.

   • Jest ich tyłu że spokojnie znajdzie się grupa która będzie chciała robić interesy z nami i chętnie popracuje za 1000zl

 6. A taka menda robi tu za ałtorytet. Czy myśli, ze każdy jest tak sprzedajny jak on i za kasę zrobi wszystko, w tym ucieknie do USA/ Już za bardzo się nie opyla. Wiele stanów przypomina Europę a daleka droga powrotna do domu.
  Najpierw chciał oddawać Szczecin Niemcom, teraz chce zamykać granice. Zwykła sprzedajna szmata. W karierze to już był nawet na etacie w ITI czyli faktycznie WSI. Sprzeda każdego za 30 srebrników.

 7. W. Cejrowski już dawno oderwał się od Ziemi i nie ma kontaktu z normalnym życiem.
  On mógł wyemigrowac, przyjmować obce paszporty, my nie. On szlachta, inteligencja, myśliciel i autorytet może. My mamy siedzieć w Polsce bo on chce nam tu budować dobrobyt zza oceanu. Chłopie idź już i nie wracaj bo to co mówisz nie trzyma się kupy. W swoich książkach i programach przeczysz sam sobie.
  Mówisz o wolności, a jesteś przeciwko swobodzie przemieszczania się i pracy. Wychwalasz wolność a chcesz zakazu wolnego wjazdu do USA, chociaż mówimy tylko o wizie turystycznej. No ale Ty już masz tam majątki, a my Polaczki mamy spadać. Hipokryta!

  • Dokładnie. Cejrowski, wielki Pan zza oceanu już polskiej hołoty nie chce u siebie na trawniku, ale do wypowiadania się w sprawach Polski zawsze pierwszy.

 8. Lewak bez dwóch zdań ten Cejrowski. Gdyby Afryka nie otwarła się na inwestycje białego człowieka do dzisiaj murzyni lataliby w gatkach z trzciny i umierali tysiącami na skutek chorób albo dzikich zwierząt.
  A tak przy okazji niezły przykład stanowi ten Cejrowski, co on tam szuka na pustyni Arizony ?

 9. To jest właśnie ideał polskich prawiczków. XIX wiek, pańszczyzna, przypisanie chłopa do ziemi, kara śmierci dla tych co uciekli ze swojej wsi.
  Dlatego polskie prawiczki nienawidzą UE która dała Polakom możliwość pracy poza Polską.

  • Te prawiczki dbały o kraj a od XV do połowy XVIIIw tworzyły jedno z najpotężniejszych państw regionu.
   Dziś Polska jest biednym, pogardzanym, prowincjonalnym kraikiem, bez kultury i znaczenia, podporządkowanym obcym interesom a to dlatego, że od 70lat u władzy są takie lewackie, sprzedajne szmaty jak ty, które nie szanują nikogo ani niczego a poza niszczeniem i rozkradaniem dorobku innych jak ostatnie pasożyty sami nic nie wnoszą.

  • a tak dla twej wiadomości edukowana w oborze krowo, w całym XIXw to my byliśmy pod zaborami i sami to sobie mogliśmy decydować wiesz o czym…

 10. Panie Cejrowski!!!.
  To nie jest tak do końca prawda.
  Jeżeli tzw. rząd zabiera pracownikowi prawie 80% zarobionych pieniędzy za pracę to siłą rzeczy sam przyczynia się i wygania młodych i zdolnych obywateli do opuszczenia obozu socjalistycznego jakim jest nasz nieszczęśliwy kraj.
  Prawie 30 lat po tzw. zmianach nic się nie zmieniło i nie widać perspektyw aby w przyszłości było inaczej, czyli lepiej. Dopóki się tego przeklętego socjalizmu nie wypleni to nic się nie zmieni a tylko będzie gorzej.
  Jak widać to tylko totalny kataklizm może to w tym kraju zmienić, ponieważ monopol na władzę od prawie 30 lat ciągle mają ci sami czyli sld, pis, po i psl
  Przecież to są jawne kpiny ażeby rządzącą partię o korzeniach socjalistycznych nazywać prawicową.
  Pisz Pan o przyczynach a nie o skutkach, to nie będzie Pan skazany na krytykę i wszelkiego rodzaju inwektywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here