Ceuta i Hiszpania bezradne wobec inwazji. To niewiarygodne jak łatwo przedostać się przez ich granice [WIDEO]

Źródło: YouTube

Ceuta, hiszpańska enklawa w Afryce, zamyka swą granicę z Marokiem. Miejscowe władze nie radzą sobie z napływem nielegalnych imigrantów. Możliwe, że w tym roku liczba migrantów, którzy dotrą do Hiszpanii drogą morską – na pontonach a nawet skuterach wodnych – przewyższy liczbę migrantów przypływających do Grecji – poinformowała Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

85-tysięczna, położona na zaledwie 7 km kwadratowych powierzchni Ceuta przezywa prawdziwą inwazję imigrantów. Dla nich to pierwszy etap drodze na kontynent europejski.

Tylko w poniedziałek ponad 200 przybyszy głównie z Gwinei zawitało w ceuckim Centrum Imigracyjnym. Władze enklawy mówią, że samo miasto nie poradzi sobie z napływem przybyszów z Afryki.

Winę za cały kryzys i inwazję obciążają Unię Europejską. Tymczasem Nicolás Fernández Cucurull przedstawiciel rządu Hiszpanii w Ceucie oskarża miejscowe władze, które według niego niedostatecznie chronią granic.

Władze Ceuty twierdzą, że nie mają na to wystarczających środków.

– To nie nasz problem i my go nie rozwiążemy – mówi przedstawiciel Centrum Imigracyjnego. – To problem Unii Europejskiej. Autonomiczne miasta takie jak Ceuta są bramą na kontynent Europejski.

Zobacz też: Gang muzułmańskich gwałcicieli uznany winnym w Anglii. Nie będzie dla nich litości

Ceuta nie należy do strefy Schengen, więc o swe granice musi dbać sama. Tymczasem imigranci w zorganizowanych kilkusetosobowych grupach szturmują granicę w wielu punktach naraz. Jedni tną zasieki, inni przeskakują przez płoty inni forsują przejście graniczne.

Zamknięcie granicy z Marokiem wydaje się być jednak zupełnie pustym gestem. Granica i tak jest dziurawa jak sito, a pogranicznicy kompletnie sobie nie radzą.

Na nagraniu widać skrajną nieporadność funkcjonariuszy hiszpańskich w Ceucie. Źle wyposażeni, wystraszeni, nieprzeszkoleni są bezradni wobec imigrantów. Oto zapis ich dramatycznie nieudolnej akcji zakończonej połamaniem sobie nóg.

Bezradne są również same władze władze Hiszpanii, której morskie granice wydają się być zupełnie niestrzeżone. Według danych IOM do 6 sierpnia do Hiszpanii drogą morską dotarło 8183 migrantów, czyli ponad trzy razy więcej niż odnotowano w tym samym okresie w 2016 roku (2500 osób).

Imigranci zwyczajnie desantują się z łodzi na hiszpańskich plażach pośród tłumu turystów i uciekają w głąb lądu.To najświeższe nagranie zrobione na plaży Zahara de los Atunes w pobliżu Cieśniny Gibraltarskiej

 

Zobacz też: Amerykanie opublikowali nowy raport. Oto, ile procent więźniów stanowią nielegalni imigranci. Wyniki są zatrważające

6 KOMENTARZE

 1. W epoce dronów nadzór nad wodami nie stanowi technicznego problemu. Po prostu rządzący Hiszpanią socjaliści nie mają politycznej woli właściwego załatwienia sprawy.

  • Przytul dżihadystę!

   Joanna Palani to nasz wróg, kochani!
   Walczyła przeciwko ISIS …terrorystka!
   Byli dżihadyści niezintegrowani
   Przez nią są wciąż w Danii… Niezbędna jest czystka!

   Dla eksdżihadystów domy są i praca.
   Palani niech będzie głodna i bezdomna.
   Niech pozna białaska: walka nie popłaca;
   Nie dla niej socjalu jest kwota ogromna!

   Jej wrogowie w Aarhus mają przywileje,
   Kiedy się ukrywa Dunka rodowita.
   „Przeciw integracji kto jest, ten niech nie je!”
   Na tęczy wypiszmy i myśl niech rozkwita:

   „Przytul dżihadystę!” (Tym „za wolność naszą
   I waszą” a także „Bóg, honor ojczyzna”
   W Europie Polacy jeszcze tylko straszą.
   Lecz Polska – wiadomo – to ciemna zgnilizna.)

 2. A tak podemosy inne „pokojowe” partie narzekaja, ze Policia Nacional ich przesladuje. Winne za to jest maroko ktore wpuszcza celowo dzikusow. maroko chce odebrac Hiszpanii te enklawy. A wody koło Giblartaru sa bardzo niebezpieczne, bardzo wysokie fale wiec dopłyniecie do kontynentu tania motorowka jest bardzo trudne. Ostatnio sa modne skutery i wpływanie do Ceuty.

 3. Dopiero gdy islam założy lewkom kagańce na pyski, a feministki zaczną kamienować mogą oni nieco zmienić zdanie. Niestety będzie już za późno. Islam to nie chrześcijaństwo, nie pozwolą im otworzyć jadaczek i skowyczeć. będą bić 5 razy dziennie pokłony baalowi, żreć baraninę i posuwać kozy, gdyż kobiety będą własnością najbogatszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here