Koniec zabawy w nielegalną imigrację. Libijczycy przestali się cackać ze statkami lewackich przemytników ludzi. Zaczynają strzelać [VIDEO]

Żródło:YouTube

Libijska Obrona Wybrzeża strzałami ostrzegawczymi zablokowała statek hiszpańskiej organizacji Pro Activa „Open Arms” zajmującej się przemytem ludzi do Europy.

Statek należący do organizacji lewaków z Hiszpanii wpłynął na wody terytorialne Libii – twierdzą libijscy wojskowi. Na jego spotkanie wypłynęła łódź patrolowa, która strzałami ostrzegawczymi zablokowała rejs przemytniczego statku ku wybrzeżu Libii, gdzie najprawdopodobniej mieli być podjęci imigranci

Nie wracajcie. Jeśli wrócicie zastrzelimy was – ostrzegł dowódca libijskiej łodzi. – Następnym razem jak się pojawicie będziemy strzelać do was bez ostrzeżenia.

Zobacz też: Ceuta i Hiszpania bezradne wobec inwazji. To niewiarygodne jak łatwo przedostać się przez ich granice [WIDEO]

W wydanym oświadczeniu marynarka wojenna Libii podaje, iż załoga przemytniczego statku odmówiła zawrócenia z kursu na wybrzeże Libii. Dopiero wtedy z łodzi patrolowej padły strzały ostrzegawcze.

Przedstawiciele Obrony Wybrzeża twierdzą, że załoga statku przemytniczego liczyła na „podjęcie bardzo cennego ładunku imigrantów.

W rozmowie z CNN libijski brygadier Qassem powiedział:- Sami jesteśmy w stanie prowadzić akcje ratunkowe. Odkąd jesteśmy na miejscu ich obecność nie jest nikomu potrzebna.

Mamy dosyć tych organizacji – mówił brygadier. – Ich aktywność zwiększa tylko liczbę imigrantów i wzmacnia zawodowych przemytników.

Lewaccy aktywiści zaprzeczają jakoby wpłynęli na wody terytorialne Libii. Twierdzą też, że nie zajmują się przemytem ludzi, tylko prowadzą akcje ratunkowe wyławiając rozbitków.

Tymczasem władze włoskie w poniedziałek odmówiły wpłynięcia statkowi Golvo Azzuro także należącemu do organizacji  Pro Activa Open Arms do portu na włoskiej wyspie Lampedusa i skierowały go na Maltę. Tam jednak też odmówiono mu cumowania.

Prokuratura włoska wszczeła dochodzenie przeciwko działaczom ProActiva zarzucając im współpracę z „zawodowymi” przemytnikami ludzi i handlarzami niewolników.

Czytaj też: Nareszcie! Włosi i Maltańczycy zaczynają blokować statki z nielegalnymi imigrantami. Koniec „taksówek Sorosa”?

Zobacz też: Szokujące nagranie z USA. Oficer nagrał moment, kiedy został 8-krotnie postrzelony. „Powiedzcie mojej rodzinnie, że ją kocham” [VIDEO]

7 KOMENTARZE

    • Redakcja nie ma z tego ani grosza, bo ten cymbał nadużywa panującej tu wolności słowa zapewionej każdemu użytkownikowi tego portalu przez jego redakcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here