Trump ma się z czego cieszyć. 52 proc. wyborców Republikanów zgodziłoby się przełożyć wybory

Zgodnie z opublikowanym w czwartek w USA badaniem opinii publicznej 52 proc. wyborców Partii Republikańskiej zgodziłoby się na przełożenie na później wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 2020 r., gdyby poprosił o to amerykański prezydent Donald Trump.

Podanym w ankiecie powodem przełożenia wyborów było zapewnienie, że tyko uprawnieni do głosowania Amerykanie będą mogli wziąć w nich udział. Liczba ta wzrosłaby do 56 proc., jeśli z prezydentem zgodziłby się w tej sprawie Kongres.

Czytaj też: Jedyna konfrontacja na miesięcznicy smoleńskiej. Emocje jak na rybach [VIDEO]

47 proc. ankietowanych uważa, że Trump wygrał wybory prezydenckie zarówno pod względem ilości głosów elektorów, jak i w tzw. popular vote, czyli głosami oddanymi przez społeczeństwo.

Według oficjalnych wyników w zeszłorocznych wyborach Trump zwyciężył, uzyskując 306 głosów elektorów do 232 elektorów, którzy wybrali Hillary Clinton; otrzymał on natomiast o 2,8 mln mniej niż jego rywalka głosów oddanych przez społeczeństwo.

Jednocześnie, jak wynika z badania, 68 proc. zwolenników Republikanów jest przekonana, że w wyborach tych głos oddały miliony nielegalnych imigrantów, nieuprawnionych do głosowania.

Ankieta została przeprowadzona przez internet w dn. 5-20 lipca przez firmę Qualtrics na zlecenie profesora psychologii nowojorskiego Yeshiva University, Ariela Malka, oraz profesora Yphtacha Lelkesa z Uniwersytetu Pensylwanii.

Przeczytaj też: Mark Zuckerberg zamierza kandydować w wyborach w 2020 roku? Czyżby szef Facebooka miał być kolejnym prezydentem USA?

Fox News/ PAP/Wolność24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here