Debilny i obraźliwy plakat będzie kosztował Maspex miliony. Po konsumentach do bojkotu przyłączają się firmy (WIDEO)

Tiger kpi z Powstania Warszawskiego i pokazuję nam wszystkim środkowy palec/Facebook

Po konsumentach i internautach, którzy zaczęli nawoływać do bojkotu napoju Tiger i produktów firmy Maspex, teraz do akcji przyłączają się firmy. Z produktów Maspex, największej polskiej firmy spożywczej rezygnuje Polskie Radio. Lotos przestaje sprzedawać na swoich stacjach napój Tiger.

To pokłosie skandalu po tym jak Maspex opublikował na instagramie debilny i obrażający Powstańców Warszawskich plakat. Zrobił to w rocznicę Powstania Warszawskiego.

Na firmę posypały się gromy. Klienci, a także dziennikarze zaczęli wzywać do bojkotu produktów firmy. Stowarzyszenie Reduta Dobrego Imienia zapowiada wystąpienie do sądu z pozwem o naruszenie dóbr osobistych.

Zobacz także: Po głupim i podłym plakacie kłopoty producenta Tiger dopiero się zaczynają. Do akcji wkracza Reduta Dobrego Imienia

Firma pospieszyła z przeprosinami. Maspex wpłacil 500 tys. złoty na rzecz Powstańców Warszawskich. Pracownicy agencji reklamowej odpowiedzialni za publikację zostali zwolnieni.

To jednak nie przekonuje internautów, którzy wskazują, że to nie wypadek przy pracy, ale świadome działanie przekraczające granicę chamstwa i podłości. Przypominają plakat z 10 kwietnia obrażający ofiary katastrofy smoleńskiej.

O tym co mysli o plakacie na oczach setek tysięcy telewidzów pokazał Andrzej Rachoń, publicysta TVPInfo.

Bojkot produktów Maspex zapowiedziało Polskie Radio.

Polskie Radio rezygnuje z zakupów produktów firmy Maspex, ponieważ w naszej tradycji drwienie z bohaterów nie mieści się w kanonie zachowań, które byłyby tolerowane. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby taka instytucja jak Polskie Radio, dokonując wyboru i zakupując produkty, w pewnym sensie autoryzowała tego rodzaju zachowania. To jest poza przyjętymi w Polsce normami, w związku z tym musimy tak postąpić – powiedział wiceprezes Polskiego Radia Marek Staniszewski.

Do bojkotu przyłącza się też Lotos druga co do wielkości firma paliwowa w Polsce. Lotos nie będzie na swych stacjach sprzedawał napoju energetycznego Tiger.

Zobacz też: Poznajcie największego matoła wśród amerykańskich kongresmenów. Demokrata już w 2010 roku wieszczył zagładę Guam. Nie uwierzysz, jaką [VIDEO]

17 KOMENTARZE

    • W tym przypadku to nie przegięcie. Gdybyś w jakimś kraju muzułmańskim zadrwił w podobny sposób z islamu lub z władcy, to nie byłoby mowy o karze więzienia. Jedyny wyrok to kara śmierci.

    • Wolny kraj niech sobie pozywają. Rolą sądu jest pozew oddalić. Sam rzecz jasna tigera nigdy w życiu nie kupię (co zresztą nie jest ofiarnym bojkotem z mojej strony bo energetyków nigdy nie piłem), ale też i jestem zwolennikiem wolności słowa. Ale też i zwolennikiem oceniania za słowo. I konsumenci ocenili i bardzo dobrze:)

  1. Oczywiście, że to jest świadome działanie i wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby szefostwo tej firmy było jakimiś platfusami czy eseldekami. Już samo zamieszczanie ordynarnych wulgaryzmów w kampanii reklamowej pokazuje ogólny już trend coraz dalszego chamienia polskiego społeczeństwa oraz tolerancji do prymitywizowania. Teraz już nikogo nie dziwi wypowiadanie nawet w telewizji słowa „zajebisty”. Pochodzi ono od słowa „jebać”, a przecież nikt nawet prywatnie, wśród znajomych nie powie, iż „wczoraj jebałem się ze swoją dziewczyną”, tylko „kochałem się ze swoją dziewczyną”.
    Tiger to akurat mały problem, bo grupa jego konsumentów jest niewielka. Maspex produkuje makarony i paluszki pod marką Lubella.

  2. Dariusz TIGER Michalczewski jest twarzą kampanii reklamowej tych napojów energetycznych. Czyżby za jego wiedzą? W każdym razie milczy.

  3. „Pracownicy agencji reklamowej odpowiedzialni za publikację zostali zwolnieni.” Czyli kto? CEO agencji reklamowej? Zarząd Maspexu? Bo przecież oni zatwierdzili projekt. Jakimi trzeba być idiotami, żeby w kraju, gdzie są tak gloryfikowane wartości Powstania Warszawskiego puścić taką „reklamę”.

  4. Wydrukowałem i nakleiłem na lodówkę listę produktów grupy Maspex, żeby wiedzieć, czego nie kupować. Niech ich szlag trafi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here