Dramatyczne nagranie po nawałnicy nad Jeziorem Średzkim. „Mam wrażenie, że przeżyliśmy największą burzę w historii” [VIDEO]

Potężna burza przeszła nad Jeziorem Średzkim w Wielkopolsce, gdzie odbywa się festiwal Cloud9. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał, ale zniszczenia są ogromne. Jedna z komentujących nagranie osób napisała: Mam wrażenie, że przeżyliśmy największą w historii burzę w Polsce.

Bilans nocnych nawałnic to pięć osób zabitych i kilkadziesiąt rannych. Bez prądu są dziesiątki tysięcy ludzi, z powodu zerwanych trakcji niektóre pociągi miały nawet 13-godzinne opóźnienia. Trwa szacowanie strat. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapowiedział, w sobotę o godz. 13.15 odbierze, za pomocą telekonferencji, meldunki dotyczące sytuacji w województwach dotkniętych nawałnicami.

Noc z piątku na sobotę była dramatyczna; burze zaczęły się od strony południowej Polski i objęły województwo dolnośląskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie. Do godzin porannych strażacy interweniowali ponad 6 tysięcy razy, najwięcej w Wielkopolsce i woj. kujawsko-pomorskim. Nie żyje pięć osób – wszystkie z Pomorskiego. Najtrudniejsza sytuacja jest w miejscowości Suszek, gdzie był zorganizowany obóz harcerski; zginęły tam dwie harcerki, dwadzieścia osób zostało przewiezionych do szpitala.

Czytaj: Obóz harcerski zniszczony przez nawałnicę: NOWE INFORMACJE. Zabite harcerki to dziewczynki z Łodzi

Najbardziej ucierpiały trzy pomorskie powiaty: chojnicki, człuchowski i bytowski; w woj. kujawsko-pomorskim – powiaty: żniński, sępoliński i nakielski. Pozrywanych jest kilkaset dachów. To jednak nie koniec nawałnic. Na dziś zapowiedziane są kolejne, a dwa województwa otrzymały ostrzeżenia trzeciego stopnia.

Czytaj: Już pięć śmiertelnych ofiar nawałnic! DZIŚ KOLEJNE BURZE. Dwa województwa z ostrzeżeniami trzeciego stopnia. Zobacz MAPĘ ZAGROŻEŃ

W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań pokazujących zniszczenia, ale jedno z najbardziej dramatycznych to właśnie nocne video nakręcone po burzy nad Jeziorem Średzkim. To cud, że nikt tam nie zginął i nie odniósł obrażeń. Festiwal nie został przerwany, jednak z powodu zniszczeń trzeba go było przenieść w inne miejsce.

Wniosek z tego nagrania jest jeden: kiedy nadchodzi burza, trzeba czym prędzej wynosić się z namiotu, w miarę możliwości zabrać auto spod drzew i schować się w jakimś solidnym pomieszczeniu.

Zobacz też: Niewiarygodne szczęście. 7 pięter w dół w swoim BMW i przeżyła (WIDEO)

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawe jest to ze zachod Polski nowoczesny tolerancyjny nie ciemnogrod wszyscy z duzych miast przechodzi takie dziwy natury a ten zasciankowy wschodn ciemnogrod wierzacy w Boga i 10 przykazan ma spokoj?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here