Dzieciaki mają jeść mniej? Minister Jurgiel obcina dotacje żywnościowe dla szkół

Krzysztof Jurgiel fot Wikipedia autor Adrian Grycuk cc30

Trudno w to uwierzyć, ale w państwie, które niemal non-stop chwali się dobrymi wynikami gospodarczymi, rosnącym napływem pieniędzy m.in. z uszczelnienia VAT, nagle się okazuje, że obcina się dotacje żywnościowe dla szkół podstawowych.

Według zapowiedzi ministra Jurgiela, jak pisze Fakt24, miało być więcej dostaw mleka, warzyw i owoców do szkół dla najbardziej potrzebujących uczniów, a okazuje się, ze w nowym roku szkolnym, będzie ich mniej.

„Nigdy nie było tak, żeby oszczędzać na dzieciach. Nawet w o wiele trudniejszych warunkach gospodarczych” – powiedział szef PSL i były minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Działania Ministerstwa Rolnictwa wobec szkół to prawdziwy skandal. Wcześniej minister Jurgiel poinformował, że do szkół trafiać będzie m.in. mięso świń ze stref skażonych wirusem afrykańskiego pomoru.

Czytaj też: Mięso świń ze skażonych stref trafi do szkolnych stołówek? To decyzja rządu. „Konsumenci nie otrzymają informacji”

Wsparcie żywnościowe dla szkół miało w tym roku szkolnym wynieść 450 mln zł i dotyczyło uczniów/uczennic z klas I-VI. Tymczasem według rozporządzenia, które przygotowało ministerstwo kierowane przez ministra Jurgiela, tych pieniędzy ma być o 100 mln mniej, a wsparcie nie będzie dotyczyło uczniów klas VI.

Do tej pory w szkole istniały dwa programy: Szklanka mleka oraz Owoce i warzywa w szkole. Obecnie zastąpiono je jednym, przy okazji „obcinając” wartość i ilość dostaw.

Czytaj też: Obóz harcerski zniszczony przez nawałnicę: NOWE INFORMACJE. Zabite harcerki to dziewczynki z Łodzi

Ta decyzja jest kompletnie niezrozumiała, zwłaszcza, że PiS będąc w opozycji wytykał często ówczesnemu rządowi PO-PSL, nieinteresowanie się problemem niedożywionych dzieci.

Źródło: Fakt24

Czytaj też: Debilny i obraźliwy plakat będzie kosztował Maspex miliony. Po konsumentach do bojkotu przyłączają się firmy (WIDEO)

8 KOMENTARZE

  1. Zapewne ktoś rozsądny przeanalizował sprawę. Mleko, warzywa, jabłka chyba często lądowały w koszu albo gniły w tornistrze. Plus dla odważnej decyzji o rezygnacji przymusowego uszczęśliwiania na koszt podatników.

  2. A czy to czasem nie rodzice powinni karmić swoje dzieci?!? Jak PiS dawał 500+ to socjaliści. Jak obcinają socjal, to też źle. ktoś chyba nie zrobił odpowiedniej selekcji doboru pracowników tego portalu Panie Sommer…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here