Komedia! Niemiecki sąd broni interesów Państwa Islamskiego. Właśnie skazał Syryjczyka, który oszukał dżihadystów

Terroryści z Państwa Islamskiego. Obrazek ilustracyjny
Terroryści z Państwa Islamskiego. Fot ilustracyjna

Sąd w Saarbruecken w Kraju Saary skazał na dwa lata więzienia Syryjczyka który, udając terrorystę, chciał oszukać na 180 tys. euro Państwo Islamskie (IS). Sędziowie uznali 39-letniego mężczyznę za winnego oszustwa – informuje w sobotę „Bild”.

Pochodzący z Damaszku fryzjer Hasan A. przyjechał do Niemiec w grudniu 2014 roku. Pół roku później władze niemieckie przyznały mu status uchodźcy. Chcąc poprawić swoją sytuację materialną, uciekinier z Syrii nawiązał za pomocą internetu kontakt z dżihadystami z ISIS.

Hasan A. zapowiadał, że jest w stanie dokonać zamachów w ośmiu niemieckich miastach, w których zginie 1000 „niewiernych”. Za przeprowadzenie ataków przy użyciu samochodów wypełnionych materiałem wybuchowym zażądał od ISIS 180 tys. euro – pisze „Bild”.

Jedną z osób, z którymi na czacie kontaktował się Syryjczyk, był współpracownik niemieckiej policji. Hasan A. został aresztowany w grudniu 2016 roku pod zarzutem przygotowywania zamachu terrorystycznego.

Czytaj też: Język arabski w niemieckich podstawówkach? To nowy pomysł ministra edukacji. Co o tym sądzicie?

Uzasadniając wyrok, sędzia Bernd Weber powiedział: „Oskarżony nie był w stanie i nie miał zamiaru dokonać zamachów. Nie jest terrorystą, lecz oszustem. Chciał zatrzymać większość pieniędzy dla siebie”.

Czytaj też: Tak wygląda samowolka sędziowska. Umorzono postępowanie w sprawie sędziego. Porównał Kaczyńskiego do Hitlera

Po odbyciu wyroku uchodźcy udającemu terrorystę grozi deportacja do kraju pochodzenia.

Redakcja „Bilda” wyraziła zdziwienie, że osoba, która chciała zaszkodzić terrorystom, otrzymała wyrok skazujący. „Zaskakującym” nazwała orzeczenie także agencja dpa. Sędzia Weber tłumaczył, że zdaniem niemieckiego wymiaru sprawiedliwości prawo do ochrony przed oszustwem dotyczy wszystkich. (PAP)

3 KOMENTARZE

  1. To chyba oczywiste? Okradając ISIS okradasz amerykańskiego i izraelskiego podatnika oraz Sorosa. A to jest niedopuszczalne i wcale mnie surowy wyrok nie dziwi! :-)))))))))))

  2. No tak, a więc jeśli ktoś wykorzystuje posiadane pieniądze do złych celów, to oznacza, że mogę swobodnie sobie te pieniądze od niego wyłudzić, i wydać je na swoje potrzeby. Może to lepsze niż ukraść staruszce torebkę, ale na sprawiedliwość mi to nie wygląda…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here