Rafał Ziemkiewicz: „Tusk jest wyjątkowo cyniczną kreaturą bez zasad”. Podobnie jak PO. Równocześnie publicysta chciałby mieć w szeregach swojej Endecji organizatorów manifestacji antyPiSowskich

Rafał Ziemkiewicz o młodych z opozycji fot Jan Bodakowski

W opublikowanym na stronie Interia pl artykule „Sieroty po centrum” Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że liberalne centrum aspirujące do miana inteligencji pałają irracjonalną nienawiścią do Jarosława Kaczyńskiego, i równie irracjonalną sympatią do Donalda Tuska.

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza „Tusk jest wyjątkowo cyniczną kreaturą pozbawioną jakichkolwiek zasad, poza dążeniem do osobistego wyniesienia, zaszczytów i splendorów. (…) kiedy to punktowało był liberałem, kiedy dawało profit etatystą, raz podpisywał bogoojczyźnianą do groteski „deklarację wawelską” a raz szczuł na Polaka-katolika swoich palikotów; kiedy mu się to opłacało, oddawał się z partią w opiekę Matce Boskiej Trybunalskiej i cichcem uzupełniał przed wyborami kościelny ślub po latach współżycia na kocią łapę, a kiedy potrzeby się zmieniły, oznajmiał dumnie, że nie będzie klękał przed księdzem – by w końcu, dla podlizania się szafarzom unijnych stanowisk, posterować ostro całą platformą w lewo, ku tęczowości i genderom.

Wiedział zresztą przecież dobrze, że w Polsce oznacza to oderwanie jej od wyborców i nieuchronną klęskę w następnych wyborach, ale widząc swą dalszą karierę w Brukseli miał to tam, gdzie zawsze miał wszystko poza swoim interesem”.

Według Rafała Ziemkiewicza, Donald Tusk Platformę Obywatelską „zlepił był z najgorszych prowincjonalnych kombinatorów, drobnych cwaniaczków, różnego rodzaju Grasiów, Drzewieckich, Gradów, Chlebowskich i Nowaków; (…)

I z tą „zbieraniną gorszą niż Samoobrona” (…) zdobył Polskę, pod hasłem – czy naprawdę już nikt tego nie pamięta? – walki z postkomunistycznymi patologiami „rywinlandu”, rozbijania „układu” Okrągłego Stołu, „szarpania cuglami”, oddania władzy obywatelom (prawybory, referenda itp.) likwidacji korupcji i obniżenia trzech głównych danin publicznych do liniowych 15 proc.

A zdobywszy władzę, jakiej nie miał przed nim nikt od czasów Jaruzelskiego – zmienił kierunek o 180 stopni, z pogromcy ubeckiego rywinlandu stał się jego patronem i obrońcą, dzięki czemu jego Platforma mogła zdobyty kraj złupić równie bezwzględnie, jak to robiły z podbitymi grodami czambuły tatarskie”.

W opinii Rafała Ziemkiewicza, Donald Tusk we wszystkim miał „zapewnione bezwzględne oddanie i wsparcie tak zwanych liberalnych elit (…)

Każdy skok Tuskowej hałastry, każda patologia, najbezczelniejsze kradzieże, nawet takie jak skok na OFE, były przez owe „elity” gorliwie zachwalane i rozgrzeszane.

Co piąty litr paliwa lała do baków mafia, karuzele watowskie wysysały z budżetu państwa kilkanaście miliardów rocznie, gangi adwokacko-urzędniczo-sędziowskie rabowały „na rympał” warte setki milionów nieruchomości w głównych miastach – a elity zajmowały się głównie tuszowaniem wizerunku władzy i dbaniem o to, aby jej czar trwał”.

Plugawość Tuska zdaniem Rafała Ziemkiewicza zauważyli też młodzi przeciwnicy PiS organizujący swoje demonstracje przeciwko reformie sądownictwa.

Komentując opinie Rafała Ziemkiewicza, jako bezpośredni obserwator demonstracji, i emerytów z groteskowej opozycji, i młodych docenianych przez Ziemkiewicza opozycjonistów, muszę stwierdzić, że Rafał Ziemkiewicz ma irracjonalnie optymistyczny obraz młodych opozycjonistów, zapewne ukształtowany przez media.

Bezpośrednia obserwacja tych rzekomo spontanicznych protestów przekonałaby (mam taką utopijną nadzieje) zapewne Rafała Ziemkiewicza, że ma do czynienia z spektaklem wyreżyserowanym przez lewicowych ekstremistów skrzętnie ukrywających swoją skrajnie lewicową tożsamość.

Dość przerażająco, i co najmniej surrealistycznie, brzmi deklaracja Rafała Ziemkiewicza, że „demonstracje „w obronie sądów” były jakościowo czymś innym niż festiwale nienawiści urządzane od dwóch lat przez różnego rodzaju sfanatyzowanych „obywateli”; a gdy czytam biogramy niektórych z tych, którzy je zwoływali, to szczerze żałuję, że nie mam ich u siebie w stowarzyszeniu Endecja, tylko trafili do środowisk owładniętych ideami niespecjalnie mądrymi. Nie żebym popadał w nadmierny entuzjazm, ale coś się tam w antypisie zaczyna dziać ciekawego”.

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza „można PiS oskarżać o różne wykroczenia przeciwko praworządności i przyzwoitości, i w wielu wypadkach będzie to prawdą – ale nie można przecież wskazać wśród owych wykroczeń niczego, czego by wcześniej nie zrobiły PO z PSL i Komorowskim, z pełną aprobatą i propagandową osłoną tych samych, którzy dziś nie posiadają się z oburzenia”.

Według Rafała Ziemkiewicza obecna groteskowa narracja chuliganów z opozycji jest sprawia, że Polacy są zmuszeni do popierania PiS.

Jan Bodakowski

O opiniach Rafała Ziemkiewicza pisaliśmy w
Rafał Ziemkiewicz przypomina jak to było z Trybunałem Konstytucyjnym. Czy prezydent miał rację wetując reformę sądownictwa?

7 KOMENTARZE

 1. Za rządów Tuska zbudowano gazoport przez który Putin stracił monopol na dostawy gazu do Polski.
  Prawiczki tego Tuskowi nie darują że zepsuł interes Putinowi stąd te wyzwiska i wzywanie do prokuratury.

  • Pisz całą prawdę o tym, że uruchomienie tego gazoportu było wydłużane w nieskończoność a decyzja o budowie zapadła jeszcze za poprzedniego rządu Kaczyńskiego.
   No i co zatkało kakao?

   • 90% czasu budowy gazoportu przypada na rządy Tuska i Kopacz. Dlatego prawiczki nienawidzą Tuska i Kopacz bo popsuli interesy Putinowi.
    A wiadomo że dla prawiczków najważniejsze jest żeby Putin zarabiał.

  • A wiesz, że budowali go z myślą o ruskich? Sprzedali przecież lwią część naszego przemysłu gazowego i chemicznego Rosjanom prawiczku (brat Mediediewa został nawet szefem jednej z tych spółek).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here