Stanisław Michalkiewicz „traktat lizboński, za którego ratyfikacją prezes Kaczyński głosował, doprowadził Polskę do uzależnienia od Niemiec”

Stanisław Michalkiewicz vs Jarosław Gowin i PiS fot Jan Bodakowski

W swoim felietonie „Sznur w domu wisielca” opublikowanym w tygodniku „Polska Niepodległa” Stanisław Michalkiewicz przypomniał, że rząd i opozycja unikają w swoich komentarzach do weta prezydenta w sprawie reformy sądownictwa kwestii „międzynarodowego kontekstu tej decyzji”

Rząd nie chce przypominać, że za integracje Polski z Unią Europejską, i wynikające z tego likwidowanie niepodległości i suwerenności Polski odpowiadają bracia Kaczyńscy. Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „traktat lizboński, za którego ratyfikacją prezes Kaczyński 1 kwietnia 2008 roku głosował, doprowadził Polskę do uzależnienia już nie tylko od Naszej Złotej Pani, ale nawet – od niemieckich owczarków w rodzaju Fransa Timmermansa, który szantażował Polskę sankcjami”.

Według Stanisława Michalkiewicza groteskowa opozycja też unika tematu obcej ingerencji w decyzje prezydenta bo nie chce by ludzie skojarzyli jej aktywność z aktywnością zagranicy wobec Polski. Opozycja, zdaniem publicysty, woli „udawać, że się wierzy, iż wszyscy uczestnicy tych protestów, te wszystkie panienki i starzy folksdojcze i konfidenci Wojskowych Służb Informacyjnych przeczytali te wszystkie ustawy i spenetrowali prawdę, że są one niezgodne ze standardami praworządności”.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „czy Nasza Złota Pani czymś pana prezydenta Dudę postraszyła, czy może odwrotnie – coś mu obiecała – tego pewnie nieprędko, albo i nigdy się nie dowiemy – dość, że pan prezydent uznał, że właśnie teraz może zademonstrować swoją niezależność”.

Opisując niewygodną dla Jarosława Kaczyńskiego sytuacje, Stanisław Michalkiewicz przypomniał, „że klub parlamentarny PiS dysponuje niezbyt dużą większością 235 posłów. Ma więc zaledwie 5 mandatów ponad połowę ustawowej liczby – w tym jednak 9 posłów należy do Polski Razem pobożnego ministra Jarosława Gowina”.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza patria Gowina może porzucić Jarosława Kaczyńskiego, PiS straci wtedy większość, a Niemcy zyskają możliwość osadzenia na tronie Polski swojego wasala, który nie dopuści do powstania Trójmorza. Już minister Gowin został zdyscyplinowany usunięciem z redakcji „Znaku”.

Według Stanisława Michalkiewicza o słuszności jego podejrzeń świadczy „radość, której po ogłoszeniu weta pana prezydenta Dudy nie potrafili ukryć ani folksdojcze, ani stare kiejkuty, ani wreszcie – ich konfidenci, pieczołowicie uplasowani na stanowiskach w sądownictwie”.

Jan Bodakowski

O opiniach Stanisława Michalkiewicza pisaliśmy w
Stanisław Michalkiewicz „ZUS jest agendą państwową i jest zainteresowany, by obywatele żyli możliwie krótko – a państwo ma bardzo wiele sposobów, by ten cel osiągnąć i wcale nie musi nas o nich informować”

7 KOMENTARZE

  1. Prawiczkom nie podoba się lewacka UE, ideałem prawiczków jest putinowska Rosja z pensją minimalną 100 euro miesięcznie, milionem aborcji rocznie i 13 000 zabójstw rocznie.

  2. Od razu można było zauważyć że na rozróby najęto masę wycofanych z eksploatacji panienek. A poznać można było że umieją się tylko kłaść i podnosić nogi. A jaka dzika wściekłość w oczach że to tylko za 20 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here