Ameryka w szoku! Zabici i ranni podczas politycznych zamieszek w USA. Wprowadzono stan wyjątkowy. Ktoś chce rozpętać wojnę domową? [VIDEO]

Zamieszki w Charlottesville. Foto: PAP/Abaca

Trzy osoby zginęły, a 35 zostało rannych w sobotę w Charlottesville w stanie Wirgninia w starciach między prawicą a lewakami – poinformowały wieczorem czasu lokalnego miejscowe władze.

32-letnia kobieta zginęła, gdy w tłum lewaków wjechał samochód.

Policja nie podała na razie, jakie były okoliczności śmierci dwóch pozostałych ofiar.

Nagrania z monitoringu i relacje świadków wskazują na to, że kierowca samochodu celowo wjechał w tłum ludzi.

Mężczyzna został zatrzymany.

W Charlottesville, gdzie prawicowcy protestowali przeciwko planowanemu przez władze miejskie usunięciu pomnika generała Roberta E. Lee, dowódcy wojsk Konfederacji w czasie wojny secesyjnej, doszło do starć z lewakami m.in. aktywistami Antify.

Demonstracja prawicowców odbywała się pod hasłem: „Zjednoczyć prawicę”.

Dwie godziny przed incydentem z samochodem doszło do gwałtownych starć między uczestnikami wiecu i kontrdemonstrantami, głównie lewicowymi aktywistami.

Wiele osób zostało rannych. Zaprowadzeniem porządku zajęła się policja oraz wojsko.

Użyto m.in. gazu łzawiącego.

Wcześniej poinformowano o katastrofie policyjnego śmigłowca, który rozbił się w pobliżu Charlottesville.

Zginęło dwóch członków załogi. Nie wiadomo, czy ten wypadek miał związek z wydarzeniami w mieście.

Gubernator stanu Wirginia Terry McAuliffe wprowadził w mieście stan wyjątkowy.

Starcia w Charlottesville ostro potępił prezydent USA Donald Trump. „W Ameryce nie ma miejsca na przemoc” – powiedział Trump, przebywający na urlopie w Bedminster w stanie New Jersey. Trump obiecał „szybkie przywrócenie prawa i porządku” w mieście.

Źródło: PAP

8 KOMENTARZE

    • Dziwne, jak prawiczki mogą chcieć tego co jest? W aktualnej demokracji współcześni niewolnicy mogą sobie wybrać tylko pana, reszta ich wolności jest iluzoryczna. Dzieci niewolników współczesnych należą do pana, własność niewolnika może być w każdej chwili odebrana za odszkodowaniem ustalonym przez pana, ile niewolnik musi odrobić pańszczyzny o tym decyduje zebranie panów zwane sejmem, o tym czy niewolnik może zmienić miejsce zamieszkania decyduje pan wystawiajając albo i nie niewolnikowi dokument.

      • o czym fantazjujesz JC ? niewolnik akurat nie ma własności, tym bardziej prawa do odszkodowania, masz tez chyba kiepskie pojęcie czym jest pańszczyzna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here