Chłodniej. Deszczowo. Mordercza pogoda odpuszcza na kilka dni. Prognoza pogody na 13 i 14 sierpnia

pogoda słonecznie Wisła fot Jan Bodakowski

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz częściowo południowo-wschodnia i centralna znajdują pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim oraz Morzem Czarnym. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje klin wyżu znad Atlantyku. Polska jest w zasięgu płytkiej zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym napływa nieco chłodniejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

W niedzielę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w Karpatach możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów na wschodzie Polski do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19 do 23 st., w rejonach podgórskich od 17 do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami duże i zanikające przelotne opady deszczu. Na południu i południowym wschodzie miejscami mgły zmniejszające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 9 do 14 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19 st. miejscami na wybrzeżu do 23 st., 24 st. w centrum i na południu. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, północny. (PAP)

O pogodzie pisaliśmy w
Łódzcy harcerze wrócili do domu. Rozmowa z uczestnikami obozu w Suszku [VIDEO]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here