Meteorolodzy ostrzegają: Burze i nawałnice wrócą już ZA KILKA DNI

fot. youtube

Jak informuje TVN Meteo po kilku dniach spokojnej pogody, które czekają nas w najbliższym czasie, wrócą do polski burze, które mogą znów spowodować zniszczenia i śmierć ludzi.

Dziś jeszcze polarno-morskie powietrze pozwoli nam odpocząć od upałów. Wzrastające ciśnienie powietrza zapewni przyjemna rześką aurę. Również dziś można spodziewać się spokojnych opadów, nie licząc Podkarpacia gdzie burze i deszcze mogą być silniejsze. Maksymalna temperatura 23 stopni będzie nad morzem. Wiatr będzie wiał z zachodu i północnego zachodu.

W poniedziałek mają być słabe opady i zachmurzenie na północnym wschodzie Polski. Temperatura od 19 stopniu nad morzem do 24 na Podkarpaciu. Umiarkowany wiatr północno-zachodni. We wtorek też spokojnie i ciepło; do 27 stopni na Śląsku, 25 w centrum i 22 na Podlasiu. Umiarkowany wiatr ze wschodu i południowego-wschodu.

Jednak już w środę powrócą burze, grad i ulewy. Będzie też wilgotno i gorąco; od 26 stopni na północy, przez 28 w centrum, do 30 na południu. Wiat południowo-wschodni, na zachodzie silny do 90 km na godzinę.

W czwartek zachmurzenie w całej Polsce. We wschodnich województwach burze, duże opady i gradobicie. Chłodniej nad morzem – 20 stopni, upał w centrum i na Podkarpaciu do 30 stopni. Porywisty wiatr do 90 km podczas burz.

Czytaj też: To był najsilniejszy huragan od 38 lat! Zobacz, z jaką prędkością nadeszła śmiercionośna nawałnica [VIDEO]

Czytaj też: Dramatyczne relacje dzieci z obozu w Suszku. Łódzcy harcerze wrócili już do domów [VIDEO]

Czytaj też: Burza komentarzy po tragedii na obozie harcerskim. Czy można było uniknąć ofiar śmiertelnych?

Czytaj też: Ofiary nawałnic dostaną po 100.000 zł na odbudowę domów

Czytaj też: Po tragedii na obozie harcerskim ZHR pyta: „Czy mogliśmy uczynić coś jeszcze, aby tego uniknąć?” Tak! Mogliście! Tysiące ludzi to uczyniło

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here