Przerażające nagrania po zamachu bombowym. Nie żyje 15 osób, dziesiątki zostały ranne [VIDEO] 

foto: Youtube

Tragiczny zamach terrorystyczny. Co najmniej 15 osób zginęło a ponad 30 zostało rannych w ataku bombowym w pakistańskim mieście Kweta – poinformowała w sobotę późnym wieczorem pakistańska armia.

W komunikacie armia podała, że był to „zamach terrorystyczny”, a jego celem był wojskowy patrol. W wyniku eksplozji życie straciło 15 osób, w tym 8 żołnierzy, a 24 osoby zostały ranne. Wybuch o wielkiej sile miał miejsce na parkingu w pobliżu przystanku autobusowego Pishin, który znajduje się w strefie bezpieczeństwa w stolicy mieście Kweta.

Czytaj też: Finlandia przygotowuje się na powrót bojowników Państwa Islamskiego. Skandynawia odrzuca strach przed islamistami. Islamiści pewnie są z tego bardzo zadowoleni

Dowódca pakistańskiej armii, gen. Javed Qamar Bajwa potępił „tchórzliwy” atak, który jego zdaniem miał na celu zakłócenie obchodów Dnia Niepodległości. Dodał także, że zamach nie powstrzyma determinacji armii do walki z terroryzmem. – Nic nie jest w stanie zmienić naszej decyzji – powiedział generał.

Wśród poszkodowanych jest również 10 żołnierzy, którzy znajdowali się w ciężarówce.

Armia Pakistanu poinformowała, że przejęła kontrolę nad miejscem ataku.

Minister spraw wewnętrznych Balochisty, Mir Sarfaraz Bugti powiedział, że wśród zabitych jest 7 cywilów. – „Zespół ds. usuwania bomby dotarł na miejsce i już wkrótce będziemy mogli potwierdzić, czy był to atak samobójczy czy podłożona bomba”- stwierdził minister.

Dodał również, że około 30 rannych zostało przewiezionych do szpitala cywilnego, przy czyn stan 6 lub 7 z nich jest krytyczny. Wcześniej kilka stacji telewizyjnych poinformowało, że około 17 ciał zostało przywiezionych do szpitala, a większość z nich była ciężko zwęglona i spalona.

Na razie żadna grupa nie przyznała się do tego ataku, jednak Talibowie i bojownicy Państwa Islamskiego przeprowadzali już wcześniej zamachy w mieście Kweta, stolicy prowincji Beludżystan, położonej na granicy z Iranem i Afganistanem.

Czytaj też: Ameryka w szoku! Zabici i ranni podczas politycznych zamieszek w USA. Wprowadzono stan wyjątkowy. Ktoś chce rozpętać wojnę domową? [VIDEO]

Beludżystan to najbiedniejsza prowincja Pakistanu, mimo znajdujących się tam złóż ropy i gazu. Od lat wstrząsany jest aktami przemocy na tle wyznaniowym oraz zbrojnym powstaniem separatystycznym; dochodzi tam także do krwawych zamachów przeprowadzanych przez radykałów powiązanych z Państwem Islamskim.

Źródło: PAP/ The Quint

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here