Jak nas dyskryminuje Facebook

Portal wolnosc24.pl jest dystrybuowany w dużej części przez portale społecznościowe, zwłaszcza przez Facebook. Umożliwia to dotarcie do większej liczby odbiorców, a co za tym idzie – większe wpływy reklamowe, które oprócz fundacji są głównym źródłem jego finansowania.

Każde „zawieszenie” Facebooka powoduje częściową utratę tych wpływów, co dla instytucji działającej dopiero 10 miesięcy stanowić może nawet śmiertelny problem. Tymczasem nasze strony facebookowe są zamykane regularnie. Nawet moja osobista strona https://www.facebook.com/TomaszSommer/ została z jakichś tajemniczych przyczyn zawieszona.

I oczywiście nie da się ustalić, kto za to odpowiada. Nie można więc tych osób np. pozwać za utratę wpływów. To tak właśnie działa cenzura w epoce cyfrowej. Ale oczywiście jakoś przezwyciężymy te trudności. Choć ważne jest, by regularnie nagłaśniać cenzorskie działania Facebooka, bo z jakichś tajemniczych powodów dotyczą one głównie stron prawicowych i wolnościowych. A gdyby nie sabotaż Facebooka, już teraz portal wolnosc24.pl w pełni by się samoistnie finansował.

Spłynęła do nas większość pieniędzy z tzw. 1 proc. za rok 2016. W tym roku to ok. 80 tys. złotych. Fundacja Najwyższy Czas! przeznaczy je w ciągu najbliższych miesięcy na organizację dwóch konferencji – oprócz corocznej wiosennej zrobimy w tym roku drugą – jesienną, której termin zaplanowaliśmy na 11-12 listopada.

Oczywiście pojawią się najlepsi mówcy, najlepsze książki oraz szereg niespodzianek. Reszta pieniędzy zostanie przeznaczona na utrzymanie portalu. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję i proszę o kolejne wpłaty. Te pieniądze idą w całości na propagowanie idei wolnościowej i osobiście gwarantuję, że żaden grosz nie jest przejadany i nie rozpływa się w tajemniczych okolicznościach – jak to dzieje się w wielu innych organizacjach. A utrzymanie portalu to obecnie ok. 40 tys. złotych miesięcznie. Za tak w sumie małą kwotę można prowadzić największy obecnie ośrodek informacji wolnościowej, który z dnia na dzień ma większy zasięg.

Część Czytelników portalu zarzuca nam zbytnią „tabloidowość”. Niestety taki jest wymóg oglądalności. A za oglądalnością płyną reklamy. Tak więc co wrażliwszych Czytelników proszę o przymykanie oka na ich zdaniem przesadną ilość „kryminałków” na naszej stronie.

Od tego numeru zrezygnowaliśmy z dystrybucji e-prenumeraty „Najwyższego CZASU!” przez App Store i Google play. Te wielkie firmy mają elementarne problemy z regularnością wypłat, jasnością raportowania, w zamian za co oferują niebotyczne prowizje. Okazało się, że dopłacamy do tego interesu i w dodatku nie jesteśmy się w stanie zorientować, ile te firmy sprzedają.

Zapraszam więc do naszej tradycyjnej e-prenumeraty w powiększonej jakości (tutaj). A te osoby, które wykupiły w sklepach Apple’a i Google’a większą liczbę wydań, proszę o powiadomienie nas o tym – dopiszemy je do listy e-prenumeratorów.

32 KOMENTARZE

 1. Facebook to prywatna firma jak wam się nie podoba to możecie przenieść się na Russia Today czy gdzie tam jeszcze was kochają.
  Tak samo nie musicie kupować Mercedesa możecie sobie kupić Ładę 🙂

 2. Ludzie, ja rozumiem, że kasa jest niezbędna do prowadzenia działalności. Ale posłuchajcie Korwina, który od lat tłumaczy, że jak tylko zacznie gadać tak jak przywódcy partii demokratycznych to zniknie z polityki bo utopi się w gronie identycznych gadających głów. Wy obecnie jesteście na granicy „Pudelka”. Jestem wielkim zwolennikiem wolności ale zbliżam się do granicy podjęcia decyzji o wyłączeniu waszych informacji. Jeszcze parę razy zobaczę jakieś gówna od was na Facebooku i koniec. Więc przekalkulujcie czy naprawdę zależy wam na utracie zwolenników politycznych i walce z „Pudelkiem” o przejęcie ich wiernych czytelników. Wydaje mi się, że idziecie jak Lemingi na skraj przepaści.

 3. Szkoda że nie prenumerata nie będzie już dostępna w App Store. Bardzo ceniłem sobie możliwość czytana na smartfonie w drodze do pracy czy w podróży. Najwyższy czas miałem zawsze przy sobie.

 4. panie tomaszu może małe odkurzanie na wolność24 nie przystoi wolnościowcom cenzurować wypowiedzi na forum jeżeli takowe się udostępniło dla ogółu nawet jeśli ktoś popełnił błąd to mając klasę się do niego przyznaje natomiast nie wycina się wypowiedzi forumowiczów tak może robić onet lub interia szanujący wolność swoją i cudzą tego nie czynią słowo się rzekło kobyłka u płotu

 5. Prośba: „Antyfaszyści” piszcie w cudzysłowie!
  Bo przecież ci rzekomi „antyfaszyści” wszystko chcą uzależnić od totalniackiego państwa. Te lewackie nieuki nawet nie wiedzą, że są TYPOWYMI FASZYSTAMI!!!

  Podziękowania: Dziękuję za szybkie przywrócenie możliwości zamieszczania „dłuższych” wierszyków.

  Pozdrawiam Panie Tomaszu!

   • 🙂 Milo mi. A wiec wierszyk:

    Hymn Antify
    motto: „Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwu.” (Benito Mussolini)

    Lesbo i geju, i genderowe
    Różnorodności queer!
    Kiedy faszysta podniósł swą głowę,
    Szkalując Ciebie: „Świr!”;
    Niesie znów szmatę biało-czerwoną,
    Co faszystowska jest;
    Zasłoń twarz, odsłoń cycki i łono
    I pokaż palcem gest!

    Pałek, kastetów, gazu i pięści
    Nie żałuj; to Twój wróg!
    Padnie faszysta! (Los, jak poszczęści,
    Oberwie w końcu Bóg!)
    Siły postępu i demokracji
    To my, i tylko my!
    Miał zezwolenie, lecz nie miał racji!…
    Faszyści są, jak wszy!!!

    Państwo jest nasze! Wszystko więc z państwem
    Niech będzie, jemu wbrew
    Czynić cokolwiek, jest chuligaństwem.
    Niech spłynie wroga krew!
    Antyfaszyści złączmy się w łóżku
    I opanujmy świat!
    Kościół? upadniesz Ty nasz podnóżku…
    HUMANIZM, POKÓJ, ŁAD !!!

   • Zapomnialem sie podpisac, ale i tak wiadomo, ze to ja.
    „Kupie” to zdanie o 2 rodzajach faszyszyzmu!
    Jak je uzyje w wierszyku, to Ob.Serwatorze upomnij sie o dedykacje!
    🙂

 6. Mam prośbę do redakcji
  zainstalujcie mastodonta
  np. i.wolnosc24.pl byłby adresem gdzie ludzie mogli by zakładac kontahttps://github.com/tootsuite/mastodon

 7. Jakoś mnie to nie dziwi, że was wypraszają – z imprezy w swoim domu też bym wyrzucił prosiaka, który beka, pierdzi, a na dodatek się nachlał i bredzi od rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here