Donald Tusk użył swojej najgroźniejszej broni w walce z terroryzmem. Tweetuje… Zapewne zaraz w ruch pójdą antyterrorystyczne kredki

Donald Tusk tweetuje i potępia zamach.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker potępili sprawców zamachów w Barcelonie; przekazali wyrazy współczucia ofiarom zamachu i ich rodzinom.

Zobacz też: Zamach w Barcelonie. Najnowsze filmy i zdjęcia. Bilans ofiar będzie tragiczny [FOTO/VIDEO] UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA

„Cała Europa stoi za Barceloną. Łączymy się w myślach z ofiarami i tymi wszystkimi, którzy ucierpieli w tym tchórzliwym ataku na niewinnych ludzi” – napisał na Twitterze po polsku i po hiszpańsku Tusk.

Szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani przekazał deklaracje poparcia dla władz Hiszpanii. „Cała Unia Europejska jednoczy się w obronie pokoju” – dodał.

W specjalnym oświadczeniu Jean-Claude Juncker przesłał wyrazy współczucia ofiarom zamachu Barcelonie i zaoferował wszelką niezbędną pomoc ze strony UE.

„Z najgłębszym bólem i smutkiem przyjąłem wiadomość o ataku terrorystycznym dokonanym w centrum Barcelony dzisiejszego popołudnia” – napisał.

„Przesyłam najszczersze kondolencje rodzinom i bliskim ofiar, (premierowi) Mariano Rajoyowi i wszystkim Hiszpanom (…). Myślami jestem z mieszkańcami Barcelony” – dodał.

Zapewnił, że Unia nie ugnie się przed barbarzyństwem, a Komisja Europejska gotowa jest udzielić Hiszpanii wszelkiej pomocy.

Zobacz też: PILNE! Marokańczyk Driss Oukabir zatrzymany. Policjanci zabili drugiego zamachowca. Zdążył uciec kilkadziesiąt kilometrów

Juncker podziękował również wszystkim biorącym udział w akcji ratowniczej i służbom bezpieczeństwa.

“Komisja jest gotowa udzielić wszelkiej pomocy oraz wsparcia, jakie tylko będą potrzebne (…). Ten tchórzliwy atak został z rozmysłem wymierzony w tych, którzy cieszą się życiem i spędzają czas wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Nie ugniemy się przed tym barbarzyństwem” – dodał.

Tak oto walczą z terroryzmem przedstawiciele Unii Europejskiej. Umieją tylko pisać wyrazy współczucia, potępiać i tweetować. Tymczasem dzięki ich polityce do Europy wlały się tysiące terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego i kolejne zamachy to tylko kwestia czasu.

Źródło: PAP / wolnosc24.pl

6 KOMENTARZE

  1. MInister Macierewicz powinien przywrócić pobór do wojska zniesiony przez lewaków z PO i wysłać polską patriotyczną młodzież do Syrii żeby wybiła tam terrorystów.

  2. „tchórzliwym ataku na niewinnych ludzi” tchórzami to są biurokraci z Brukseli którzy jedyne co potrafią to wydawać nic nie znaczące dyrektywy…

  3. A co to ŚCIERWO ma pisać ? Przecież nie może napisać że „podejmą jakąś akcję”, gdyż on nie ma ABSOLUTNIE ŻADNEJ zdolności decyzyjnej. Cokolwiek by napisał, to się może ośmieszyć, więc pozostają mu jednie „fots-y”, które „ar ływ wiktims” i tyle. Zresztą ma szablony w swoim pierdolonym telefoniku, więc może robić za „siły szybkiego reagowania UE” …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here