Wyszukiwarka Google cenzuruje i zmienia historię ludzkości. To jest czysty rasizm. To, co tym razem zrobili przechodzi ludzkie pojęcie

Reklama / Advertisement

Wyszukiwarka Google cenzuruje i zmienia historię ludzkości. To co się dzieje zakłamuje historię i wprowadza ludzi w błąd. Mateusz Parys na Twitterze, zauważył jak Google zakłamuje rzeczywistość.

Spostrzegł, że po wpisaniu w wyszukiwarkę niektórych haseł, wyniki wyszukiwania są kompletnie odmienne od oczekiwanego rezultatu. „To pisanie historii na nowo” – twierdzi internauta.

Parys opublikował na swoim profilu kilka haseł, których wpisanie w wyszukiwarkę sprawia, iż otrzymamy zafałszowany rezultat. Wśród nich znajdują się takie niewinne określenia jak: „European history people”, „European history art”, „White woman with children”  czy „Happy white american man”. Wpiszcie to i się zdziwicie i to bardzo.

Czytaj też: Facebook i Twitter cenzuruje białą społeczność w USA. Sprawdź, kiedy masz do czynienia z rasizmem, a kiedy nie

Hej, powpisujcie sobie te hasła w Google’a. To dopiero ciekawa inżynieria społeczna i pisanie historii na nowo. I to pełną gębą… Google – pisze w tweecie Mateusz Parys.

Nie wydaje nam się by każdy człowiek był rasistą a w szczególności rasistą do czarnoskórych osób. Bo tylko ten kolor skóry jest faworyzowany.

Nie wiadomo, czy ta nowa chora sytuacja ma coś wspólnego z wydarzeniami w Charlottesville gdzie doszło do starć rasowych.

Tylko przypominamy, że wyszukiwarka internetowa służy do wyszukiwania konkretnej rzeczy, a nie widzimisię administratorów Google.

Zresztą, wpiszcie w wyszukiwarkę słowa, które znajdują się poniżej:

Przeczytaj też: Strzelanina w Dublinie! Są ofiary śmiertelne. „Strzelali jeszcze do martwego mężczyzny, który trzymał swoje dziecko w rękach” [VIDEO]

Poniżej wyszukiwanie w Google haseł: szczęśliwa amerykańska biała kobieta i europejska historia sztuki.

Reklama / Advertisement